Słowiańskie nudy i fascynacje

Doktoranckie Koło Naukowe „Kreatywna Słowiańszczyzna” serdecznie zaprasza do udziału w III MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "Słowiańskie nudy i fascynacje"

TERMIN: 31.05-01.06.2019 r. MIEJSCE: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51, 80-312 Gdańsk. JĘZYK KONFERENCJI: wszystkie języki słowiańskie.

Czy Słowiańszczyzna skrywa przed nami jeszcze jakieś tajemnice, czy też kolejne badania nad nią to tylko odgrzewany kotlet? A może nawet nuda może być fascynująca? Przekonani, że w gronie miłośników literatury, entuzjastów językoznawstwa, pasjonatów kultury i sympatyków Słowiańszczyzny nie można nudzić się jak mops, serdecznie zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji „Słowiańskie nudy i fascynacje”. Ma ona na celu stworzenie miejsca dyskusji i wymiany myśli między badaczami interesującymi się Słowiańszczyzną, a także zwrócenie uwagi na oryginalność kultur słowiańskich oraz na podobieństwa i różnice między nimi. Proponujemy następujące obszary tematyczne: nuda i fascynacja w literaturze; fani, kibice i fanatycy; frapujące problemy badawcze; słowiańskie hobby i pasje; stereotypy w języku i literaturze; (nie)sztampowość w sztuce; językowy obraz nudy i nudziarza; fascynacje Słowiańszczyzną.

Opiekun naukowy konferencji: prof. dr hab. Krystyna Szcześniak Organizatorzy: Elżbieta Benkowska, Ewelina Lechocka, Joanna Baum, Karolina Szymczak, Damian Stankiewicz, Agata Słowińska, Katarzyna Skała, Monika Zekić, Jagoda Kościelniak – kreatywni.ug@gmail.com

Więcej informacji: https://kreatywniug.wordpress.com