SLAVNI 2024

SLAVNI 2024 to największe w kraju wydarzenie skupione na literaturze i kulturze, w trakcie którego organizatorzy przybliżają bogactwo historii i mitologii słowiańskiej, nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej, które odbędzie się 27-28 kwietnia 2024 roku w Chorzowie.

PIERWSZE I JEDYNE TAKIE W KRAJU

SLAVNI 2024 to spotkanie z kulturami rodzimymi Europy, które dedykujemy każdemu — celem tego projektu jest integracja międzypokoleniowa, rozwijanie wrażliwości na piękno tradycji oraz budowanie świadomości historycznej.

Wydarzenie dedykujemy wszystkim zainteresowanym literaturą i muzyką oraz szeroko pojętą sztuką, a także historią, archeologią, kulturą ludową i słowiańszczyzną. To właśnie w tekstach pieśni oraz kronikach zapisana została historia naszej tożsamości i pochodzenia, która sięga wieki w przeszłość.

ATRAKCJE

Zróżnicowane atrakcje zostały przygotowane przez organizatorów wydarzenia, dzięki czemu zarówno sobota, jak i niedziela będą pełne wrażeń. Podczas konwentu SLAVNI 2023 będziecie mogli zobaczyć prezentację grupowych walk wojowników słowiańskich, posłuchać koncertów zespołów, które wykonują tradycyjne pieśni ludowe oraz inspirowane kulturą ludową i szeroko pojętą kulturą rodzimą, spotkać się ze znanymi autorami powieści słowiańskich, wziąć udział w oficjalnym rozdaniu nagród w ramach ogólnopolskiego plebiscytu SLAVNI - złoty płomień kultury, uczestniczyć w wykładach o kulturze rodzimej (sztuce tradycyjnego tatuowania, wojownikach nordyckich, księgach średniowiecznych, szeptuchach podlaskich itd), warsztatach rękodzielniczych, grze terenowej dla rodzin oraz licznych panelach dyskusyjnych, gdzie ulubieni autorzy będą debatować nad istotnymi tematami kulturowymi i wierzeniowymi.

Ponadto organizatorzy przygotowali coś całkowicie nowego SLAVNI - złoty róg kultury, czyli przegląd wschodzących zespołów folkowych i folkrockowych. Zwycięzca otrzyma patronat medialny iSAP na 365 dni, elektroniczny sygnet, który będzie mógł dożywotnio wykorzystywać w swoich kampaniach promocyjnych jako laureat konkursu oraz nagrodę główną - umowę na pełnopłatny koncert podczas festiwalu Reakcja Słowiańska 2024, którego pierwsza edycja zatrzęsła dąbrowskim zagłębiem.

Dla chętnych wzięcia udziału w rywalizacjach przygotowano tor łuczniczy, który pozwoli zarówno dorosłym, jak i dzieciom nabyć umiejętności rodem z filmów o Robin Hoodzie. Nowością będzie ogólnopolski turniej łuczniczy dedykowany dla dorosłych.

SLAVNI 2024 to również wielkie wydarzenie targowe - wystawcy literaccy i rzemieślnicy, będą czekać na Was wśród pięknych, drewnianych chat Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Miejsce, gdzie odbędzie się konwent kultury rodzimej  SLAVNI, zostało starannie dobrane. Jest to Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Za wydarzenie odpowiedzialna jest iSAP - Słowiańska Agencja Prasowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Aby wejść na teren Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, na którym odbędzie się SLAVNI 2024 należy zakupić bilet wejścia. Wszystkie szczegóły dotyczące aktualnego cennika znajdują się na stronie Muzeum.

Link do profilu konwentu: https://www.facebook.com/konwentslavni

Link do wydarzenia (kliknij: wezmę udział!): https://www.facebook.com/events/6663385087075279/

Strona www konwentu: www.slavni.isap.info.pl

Strona www organizatora: www.isap.info.pl

Do zobaczenia 27-28 kwietnia 2024! Niech w ten kwietniowy weekend radośnie wybrzmi okrzyk “Sława!” na cały Chorzów.