Raphael Rogiński solo

Zapraszamy na koncert Raphaela Rogińskiego, który odbędzie się po wernisażu wystawy rysunków architektury drewnianej tzw. świdermajerów. Wernisaż będzie miał miejsce 7 listopada o godz. 18:00, a koncert o godz. 19:00 w Wawerskim Centrum Kultury ul. Żegańska 1a w Warszawie.

 Raphael Rogiński - gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury, a także badacz folkloru muzycznego.
Głęboko związany z kulturą żydowską, prowadzi badania nad jej zapomnianymi tradycjami przekładając ich znaczenie na współczesność. Gra też muzykę turecką, afrykańską, ormiańską i inne, występując z muzykami z tych miejsc.
Blues i rock lat 60-tych- to następna znacząca część inspiracji Roginskiego.
Zgłębienie muzyki dawnej zaowocowało z kolei grą Bacha. Rogiński koncertuje głównie w ramach projektów autorskich- występuje solo, w duetach lub jako lider zespołów.
Grał i współpracował z wieloma słynnymi muzykami ze świata jak np. Michael Zerang, Frank London, Mark Sanders, John Tilbury, z Polski Wacław Zimpel, Jarek Bester, Paweł Szamburski, Mikołaj Trzaska, Maria Peszek, Natalia Przybysz.

Bilety: http://www.wck-wawer.pl/kasa-biletowa

Dział: