Orkiestra św. Mikołaja w Czarżach

Sobótka Folk Festival - 08.06.2019 r. CZARŻE, GM. DĄBROWA CHEŁMIŃSKA

Zapraszamy na wyjątkową imprezę plenerową promującą projekt współpracy międzynarodowej „Inteligentne specjalizacje w promocji lokalnego dziedzictwa” zatytułowaną „Sobótka – folk festival”, będącą połączeniem jarmarku produktów lokalnych oraz wydarzenia kulturalnego, którego osnową będą tradycje i obrzędy związane z nocą świętojańską.

8 czerwca w miejscowości Czarże (Gmina Dąbrowa Chełmińska) zainscenizowana zostanie  dawna wieś, w spektaklu na żywo, którego scenariusz będzie opierał się na sobótkowych obrzędach i lokalnym folklorze.

W ramach wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji m.ini: stoiska z rękodziełem i swojskimi specjałami, zabawy i konkursy dla dzieci, warsztaty wyplatania sobótkowych wianków, warsztaty babki zielarki, koncerty na scenie w folkowym klimacie oraz oczywiście punkty informacyjne na tematu funduszy dostępnych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Zakola Dolnej Wisły. Nie lada gratką dla miłośników muzyki folkowej będzie występ zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja. O tradycyjną sobótkową oprawę związaną z  obrzędami, tańcami i przyśpiewkami oraz  puszczaniem wianków na wodzie zadba Zespół Pieśni i Tańca Pomorze oraz lokalne zespoły ludowe.

Impreza stanowi doskonałą propozycję na ciekawe spędzenie soboty z rodziną w otoczeniu lasu, zapachów swojskich specjałów i rękodzieła.

 

Dział: