Ols Mszarna

Ols to jednoosobowy projekt całkowicie tworzony przez autorkę, Annę Marię Oskierko, która komponuje, aranżuje, pisze teksty, śpiewa oraz gra na instrumentach.

Utwory Ols najprościej byłoby określić mianem dark/neofolku, lecz w kompozycjach i aranżacjach można odnaleźć również wiele elementów folku, ambientu, czy też muzyki alternatywnej, a nawet bardzo odległe echa atmosferycznego black metalu, co sprawia, że konkretny gatunek jest trudny do zdefiniowania.

Poszczególne utwory bazują na złożonych, wielogłosowych harmoniach wokalnych. Ich dopełnienie stanowią oszczędnie użyte, lecz wyraziste partie instrumentalne budujące rytualny i hipnotyczny charakter.

Teksty napisane w całości w języku polskim, poruszają tematykę związaną z naturą, smutkiem, samotnością, miłością i śmiercią.

Najważniejszą inspiracją stojącą za powstaniem projektu jest przyroda we wszystkich jej przejawach i ludzkie uczucia, pojmowane jako jej integralna część.

Debiutancki materiał zarejestrowany w NS Studio w Nowym Sączu przez Piotra „Armię” Pietrzaka, ujrzał światło dzienne w wersji cyfrowej w listopadzie 2016 r. Wersja fizyczna płyty ukazała się w lutym 2017 r.
Prace nad drugą płytą rozpoczęły się latem 2017 r., ponownie w tym samym studiu i z tym samym realizatorem. W jednym z utworów gościnny udział wziął gitarzysta zespołu Jarun- Jakub „Zagreus” Olchawa.  Premiera albumu zatytułowanego „Mszarna” zaplanowana jest na 15.04.2018.
 

 

Link do profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/Olsproject

 Link do Bandcamp:
https://olsproject.bandcamp.com/releases

Link do YT:
https://www.youtube.com/channel/UCCVEuWTByrl_O8GhEtocAyg

Kontakt:
olsprojectols@gmail.com