Odpust Zupełny w Warszawie

Zapraszamy! Nowe brzmienie! Nowe utwory!
Sala widowiskowa, ul Radomska 13/21
12 stycznie 2019 (sobota), godz. 19.00
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży/25 zł w dniu koncertu.

https://www.oko.com.pl/calendar/951-12-stycznia-sobota-godz-19-00-energia-zrodel-folkowe-oko-odpust-zupelny

Odpust Zupełny to zespół muzyki dawnej inaczej... W odróżnieniu od wielu innych zespołów grupa nie dąży do rekonstrukcji . Muzycy starają się zachować ducha epoki, odgadnąć jak kiedyś bywało. Zaczynają od źródła, ale potem dodają wiele od siebie, bo ważna jest atmosfera, budowanie w wyobraźni. Dlatego często zespół żartobliwie określa swoją twórczość jako "współczesną muzykę dawną".
Odpust od lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników kultury dawnej. Takie "przeboje" stworzone przez grupę jak "Koło Rycerskie", "Ballada o Henryku" czy "Ballada o Dwóch Krukach" często można usłyszeć w czasie współczesnych biesiad rycerskich.

Grupa zgłębia dziwną czasoprzestrzeń rozciągającą się od średniowiecza do wiejskiego odpustu. Nawiązuje do średniowiecznych dworskich tradycji Zachodu – twórczości trubadurów i truwerów oraz skomorochów – wędrownych muzykantów dawnej Rusi, piszących ku uciesze rycerzy i dworu pieśni będące echem bitewnych wypraw, wydarzeń społeczno-politycznych, uniesień i przygód miłosnych.

W 2017 zespół wystąpił na festiwalu "Polkon", a wcześniej zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Warszawie czego rezultatem była nagrana w studiu im. Agnieszki Osieckiej III Programu Polskiego Radia debiutancka płyta pt. "Renesans Średniowiecza".