Nina Stiller "Kesher"

MUZYCZNA UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW WORLD MUSIC/HEBREW ETNO JAZZ - PREMIERA SINGLA I KONCERT NINY STILLER! [31-08-22 Warszawa]

Już 31 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Kwadrat Nina Stiller zagra wyjątkowy koncert  "Kesher" w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Również w tym dniu będzie miała swoją premierę płyta artystki pod tym samym tytułem. Wspomniane wydawnictwo promuje singiel "Hine Ma Tov Umanaim" dostepny (od 15-08) we wszystkich serwisach cyfrowych. 

Posłuchaj "Hine Ma Tov Umanaim" w serwisach cyfrowych:
https://e-muzyka.ffm.to/ninastillerhinematovumanaim

Link do utworu w serwisie Youtube: 
https://youtu.be/84KHd4MCxpM

Nina Stiller, artystka obdarzona oryginalnym głosem, utalentowana i gruntownie wykształcona, jako wokalistka i aktorka, działa już od ponad 30 lat. Przede wszystkim znana jest ze wszechstronnego wokalnego repertuaru – tworzy własne recitale, pisze scenariusze i układa do nich choreografię. Uznana nie tylko w Polsce, ale i za granicą – śpiewała we Francji, w Anglii, Danii, Niemczech, Czechach, USA i Gruzji. Jest laureatką wielu nagród, a jej niedawno wznowiona płyta „Nina Stiller”, była nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii „Płyta roku etno/folk”  i wyróżniona 12. miejscem na międzynarodowej liście World Music Charts Europe.

„Kesher” to najnowszy projekt muzyczny Artystki, zawierający etniczną muzykę i pieśni hebrajskie w niebanalnych, smooth jazzowych aranżacjach Andrzeja Waśniewskiego. Hebrajski tytuł koncertu (oraz właśnie wydanej płyty) oznacza „węzeł” lub „więź” i jest swoistym pomostem między sztuką uprawianą przez wrocławskich muzyków a ujmująco eklektyczną sztuką Niny Stiller. Całość tworzy niebywałą przestrzeń muzyczną, w której Nina Stiller niezwykle udanie balansuje między przebojowością a hipnotyczną narracją tanecznego świata, między modlitwą a ekstatycznym uniesieniem czy delikatnością. „Kesher” to zdecydowanie klimatyczna muzyka z etnicznym gruntem, jazzowym pierwiastkiem i szeroko pojętym world music w najwyższej próby wydaniu.

Podczas koncertu "Kesher" w Teatrze Kwadrat wystąpią: Nina Stiller (wokal) oraz zespół EljazzER w składzie: Andrzej Waśniewski (lider, instrumenty klawiszowe), Jiri Tibitanzl (saksofon sopranowy), Tomasz Wilczyński (kontrabas), Pavel Bjolek (perkusja).

LINK DO ZAKUPU BILETÓW: 
http://bilety.teatr-zydowski.art.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=433&idt=2f99361a3ecd70d4e83ea1a423834251 

 

Dział: