Muzyk i jego instrument

Masz swój szczególny, ulubiony instrument? Wiąże się z nim ciekawa historia? A może stworzony został Twoimi rękami? Zachęcamy do udziału w projekcie, który objęliśmy patronatem, pt. "Muzyk i jego instrument". Trwa otwarty nabór, w wyniku którego wyłonieni zostaną bohaterowie filmowych reportaży.

Muzycy folkowi, którzy zaczęli rozwijać swoje umiejętności na własną rękę, odkrywają, że kontakt z muzyką pozwala na rozwój osobisty i zaistnienie na scenie muzyki tradycyjnej. Reportaże posłużą promocji ich twórczości, będą też pokazywały, że zakupiony lub własnoręcznie wykonany instrument może być sposobem na realizację własnej pasji, wejście do środowiska muzycznego oraz udział w imprezach i festiwalach muzyki tradycyjnej. Twórcy będą mogli zgłaszać się w otwartym naborze ,,Open Call – Muzyk i jego instrument”, zyskując możliwość opowiedzenia swojej historii w osobisty i przystępny sposób oraz zaprezentowania najciekawszych wątków własnej drogi twórczej i ulubionych metod pracy. Więc informacji można znaleźć na stronie: www.muzykinstrument.wordpress.com oraz na profilu FB www.facebok.com/muzykijegoinstrument
Projekt ,,Muzyk i jego instrument” jest realizowany dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwsze  pokazy planowane są w połowie sierpnia 2020 za pośrednictwem strony internetowej.

Patronami medialnymi projektu są: Wszystkie Mazurki Świata, Pismo Folkowe, Chata Numinosum