Mikołajki Folkowe 2020

XXX Mikołajki FOLKOWE

30 lat polskiego folku

Jubileuszowe Mikołajki Folkowe odbędą się w niezwykły sposób -  online. Udało się znaleźć formułę dla obu konkursów: fotograficznego - „Tradycja w obiektywie” i muzycznego „Scena Otwarta”. Pokonkursową wystawę zdjęć będzie można oglądać na fanpage’u i stronie internetowej festiwalu. Laureatów konkursu muzycznego wybierze szersze niż zazwyczaj grono jurorów. Lista nagrodzonych artystów zostanie ogłoszona podczas sobotniego koncertu. Za to do głosowania na tegoroczną Nagrodę Publiczności zaprosimy Was wszystkich. Śledźcie nasz fanpage! https://www.facebook.com/mikolajkifolkowe

Na festiwalowych koncertach prezentowane będą najciekawsze zjawiska nurtu folkowego w kraju, między innymi artyści dla których Mikołajki były początkiem muzycznej kariery. W piątek wystąpią w koncercie „Magia Głosów” - Kosy (laureatki zeszłorocznej Sceny Otwartej i Nagrody Publiczności) oraz Sutari. W Koncercie na Sobotę  - Karolina Cicha & Spółka z programem Tany, Bum Bum Orkestar prezentująca muzykę z Bałkanów (również niegdysiejsi laureaci mikołajkowego konkursu) i gospodarze festiwalu – Orkiestra św. Mikołaja z Chatki Żaka. W niedzielę na koncercie z cyklu „Folk i Okolice” zagra Hańba! Koncertom towarzyszyć będzie Studio Festiwalowe.

W ramach festiwalu od lat odbywa się konferencja naukowa organizowana we współpracy z Wydziałem Humanistycznym UMCSpod hasłem „Folk, folklor, folkloryzm”. W tym roku po raz pierwszy będzie trwać 2 dni (10-11.12.), przyjęto 30 referatów z całego kraju i zagranicy. Odbędzie się w całości online, będzie można wysłuchać wystąpień, bo planujemy streaming na FB. Po uroczystym otwarciu w czwartek o 9.00, godzinę później o 10.00 rozpocznie się panel, w którym udział wezmą: prof. dr hab. Jerzy Bartmiński (UMCS, Lublin), prof. dr hab. Piotr Dahlig (IS PAN, Warszawa), prof. dr hab. Jan Adamowski (UMCS, Lublin), dr hab. prof. UŚ Dobrosława Wężowicz-Ziółkowska (UŚ, Katowice), dr hab. prof. UMK Piotr Grochowski (UMK, Toruń), red. Maria Baliszewska (RCKL, Warszawa). Prowadzenie: dr hab. Joanna Szadura.

Spotkajmy się online!