LBS

W sobotę 16.10. w Domu Kultury LSM w Lublinie odbędzie się 11. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Tegoroczni wykonawcy związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa.

Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.

Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych... W programie materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.

Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk, dziennikarz radiowy i konferansjer – Paweł Błędowski.

Przed koncertami zapraszamy na część edukacyjną Lublin Blues Session, czyli wystawę fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem - Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego.

------------------------------------

Program Lublin Blues Session 2021

16.10.2021 (sobota) – Dom Kultury LSM

  • godz. 18:00 – „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” – wystawa fotografii koncertowej Zbyszka Jędrzejczyka i spotkanie z autorem

  • godz. 19:00 – koncerty „LUBLIN BLUES SESSION 2021”

– Łukasz Jemioła

– Adam Bartoś

– Teksasy & Wojtek Cugowski

----------------------------------------

Zobacz zapowiedź video

Weź udział w wydarzeniu

Bilety są dostępne na eBilet.pl

 

Więcej informacji na stronach:

www.scenabluesowa.lublin.pl

www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin