Korzenie Europy - informacja

Wakacje zamykamy festiwalem muzyki etnicznej.

Ostatni weekend wakacji zapraszamy na wydarzenie plenerowe, Korzenie Europy.
Na polanie przy Domu Kultury ŚWIT na warszawskim Bródnie spędzimy dwa festiwalowe dni.
Bawić nas będą fantastyczne kapele z kraju i zagranicy. Sobota poświęcona dodatkowo dzieciakom rozszerzyła Korzenie o folkowe przedstawienie.

To już szósta edycja Festiwalu Muzyki Etnicznej Korzenie Europy lecz po raz pierwszy wydarzenie będzie dwudniowe (29-30 sierpnia). Więcej festiwalowych godzin, rozbudowany program i liczne strefy towarzyszące pozwolą większej liczbie uczestników w bezpieczny sposób przeżyć z nami to wydarzenie- zapowiada organizator: Lidia Krawczyk, dyrektorka Domu Kultury ŚWIT.

Korzenie Europy wpisały się na stałe w kalendarz jednych z lepszych imprez dedykowanych kulturom etnicznym. Niesamowita atmosfera integruje różne środowiska Europy przez sięganie do wspólnych korzeni oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej we współczesnej kulturze.

Pierwszego dnia Korzeni Europy – w sobotę, 29 sierpnia, spotykamy się z najmłodszymi. Zabierajcie pociechy na warsztaty muzyczno-plastyczne prowadzone przez teatr Słuchaj Uchem. Wspólnie przygotujemy barwny spektakl o ptakach. Po nich na scenie znajdzie się ludowy zespół PolkaDot, popularyzujący folklor z różnych regionów Polski. A na deser i muzyczny finał wieczoru, zapraszamy na koncert zespołu Czereśnie. To grupa utworzona przez Andrzeja Zagajewskiego z zespołu Hańba! Ich teksty poruszają kwestie ekologii, dbania o zdrowie, szanowania różnorodności i miłości do najbliższych. "Podczas koncertu Czereśni, dzieciaki będą tańczyć, śpiewać, klaskać, a nawet grać na małych instrumentach” - zapowiada dyr. Lidia Krawczyk.

Dzień drugi rozpocznie pochodzący z Targówka i grający warszawskie szlagiery, zespół Menele. Po nich wystąpi Radykalna Wieś, która w swojej muzyce łączy polski folklor, jamajski dub i brytyjski punk. Imprezę zakończy Duskshell – międzynarodowa grupa, składająca się z muzyków z Węgier, Rumunii i Brazylii. "Ich inspiracją są rytmy południowoamerykański i tradycyjny węgierski folklor" - wymienia Maciej Szajkowski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Pełen program znajdziecie na Facebooku Domu Kultury ŚWIT lub stronie www.dkswit.com.pl

Na miejscu organizatorzy poproszą uczestników imprezy o noszenie maseczek i dobrowolne zostawienie numeru telefonu dla sanepidu. #otwieramy koncerty

VI Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy
29-30.08.2020
Park przy Domu Kultury Świt
Ul. Wysockiego 11

Kontakt dla mediów
Imię i nazwisko: Maciej Szajkowski
Numer telefonu: 796 581 888