Korzenie Europy

V Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy / 8 czerwca 2019 / Park przy Domu Kultury Świt / ul. Wysockiego 11 / Warszawa

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy zadomowił się na dobre na Bródnie. 8 czerwca w parku przy Domu Kultury Świt odbędzie się jego piąta edycja. Jej gwiazdą będą m.in. Paddy and the Rats.

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy. Służy on integracji różnych środowisk Europy Środkowo-Wschodniej przez sięganie do wspólnych korzeni, budowanie nowych więzi społecznych oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej źródeł we współczesnej kulturze.

Korzenie Europy rozpocznie improwizujący Nowy Teren. Dzięki muzyce Wadady przeniesiemy się do Afryki, Kuby i Brazylii. Na scenie zaprezentuje się także specjalizujące się w muzyce folkowej, ale łączące tradycyjne brzmienia z nowoczesną aranżacją WoWaKin Trio. Wystąpią również wszystkim znani Paprika Korps oraz Pablopavo i Ludziki. Dzięki współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury do Polski przyjedzie singer-songwriter Andras Upor i celtic punk rockowa formacja Paddy and the Rats.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/417858169016546/