Korzenie Europy

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy na dobre zapuścił korzenie na Targówku. Już po raz czwarty odbędzie się 19 maja w Parku Bródnowskim. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Warszawskie Combo Taneczne i Hańba!.

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy, archeologii oraz antropologii. Poprzez szereg przeprowadzonych warsztatów, koncertów, spotkań z twórcami będziemy popularyzować naukę i edukację historyczną, szerzyć wiedzę na temat kultury europejskiej, a także dobrze się bawić niezależnie od wieku. Służy on integracji różnych środowisk Europy Środkowo-Wschodniej poprzez sięganie do tradycji i wspólnych korzeni, budowanie nowych więzi społecznych oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej źródeł we współczesnej kulturze. Warszawa, jako stolica Polski, stanie się łącznikiem pomiędzy Wschodem a Zachodem. Festiwal jest ukłonem w kierunku folkloru będącego częścią naszej spuścizny narodowej  i tożsamości współczesnych Polaków

Dzięki muzyce Lelka przeniesiemy się w świat mitologii i panteonu Słowian. Do symbolicznego kręgu bębnów Słomy & D’Roots Brothers każdy będzie mógł dołączyć.
Hańba! -  tegoroczny laureat Paszportów Polityki - zaczaruje nas tradycyjnym instrumentarium w punkowych aranżacjach tekstów zarówno swoich, jak i Tuwima, Brzechwy i Broniewskiego. Węgierski zespół Erdőfű wraz z Jackiem Hałasem przedstawi program „Barwny tygiel Karpat”. Jazzowym akcentem będzie drugi z węgierskich zespołów: EastWings. Kuba Sienkiewicz - lider zespołu Elektryczne Gitary - zaprezentuje się z Kwartetem Artystycznym. Brzmienie ostatniego z zespołów można wyczytać z samej jego nazwy: Warszawskie Combo Taneczne zagra w rytmie warszawskich, przedwojennych podwórek.

Program:

15:00 Lelek

16:00 Słoma i D’Roots Brothers

17:00 Erdőfű i Jacek Hałas

18:00 EastWing Group

19:00 Hańba

20:00 Kuba Sienkiewicz

21:00 Warszawskie Combo Taneczne

 

IV Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy

19 maja 2018 r. Godz. 15:00-22:00

Park Bródnowski