Konkurs

WYSTARTOWAŁ KONKURS III NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie do wzięcia udziału w Konkursie „III Nasze Muzyczne Źródełko”. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród osób uwielbiających muzykę ludową i folkową. Nagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji i Nauki.

- Szczególnie liczymy na szeroki odzew ze strony muzykujących rodzin, bo muzyka ludowa stworzona jest wprost do wspólnego jej wykonywanie także w domu i nie tylko od święta. Wiem też, że powstaje coraz więcej dziecięcych i młodzieżowych zespołów uprawiających muzykę tradycyjną. Dla nich też jest ten konkurs - mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) lub napisaną i nagraną przez siebie piosenką autorską. Utwory mogą być śpiewane, grane lub grane i śpiewane. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 listopada.

Do wyboru są cztery kategorie: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa, a w duecie jedno z jego członków musi mieć poniżej 15 lat.

Utwory (śpiewane, grane lub grane i śpiewane) oceniać będą: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Karolina Ociepka – językoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury, Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom oraz Staś Dorosz.

Lista finalistów ogłoszona zostanie 20 listopada w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Na ich utwory emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom głosować będzie można od 21 listopada do 4 grudnia.

Dział: