Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2016

Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2016 - i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2016.

Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa z dopiskiem "Folkowy Fonogram Roku" lub "Fonogram Źródeł".

Laureatów poznamy podczas XX Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2017 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od 2002 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku laureatami I miejsca zostali zespół Kwadrofonik i Adam Strug za album "Requiem ludowe".

***

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku pierwszą przyznano nagrodę Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej za trzy albumy: "Katalog. II Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki” oraz w serii Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej: "Jan Cebula z Kapelą" i "Bronisław Płoch. Kapela Widelanie".

Prosimy pamiętać o dołączeniu do formularza zgłoszenia 6 egzemplarzy tytułu biorącego udział w konkursie.

Zapraszamy!

Radiowe Centrum Kultury Ludowej 
Polskie Radio S.A. 
al. Niepodległości 77/85 
00-977 Warszawa

Z dopiskiem "Folkowy Fonogram Roku" lub "Fonogram Źródeł" 

Kontakt z organizatorem: 22-6455301 lub nowatradycja2@polskieradio.pl; http://www.polskieradio.pl/290

 
Dział: