Folkowisko 2021 - Wehikuł Czasu

Folkowisko - Wehikuł Czasu 2021

Chutor Gorajec, 8-11 lipca 2021

Wsiadamy w wehikuł czasu i ruszamy z nową siłą!
Odpowiedzialnie, z zachowaniem właściwych zasad, ale z dawnym gorajeckim klimatem.
---
Maszyny przenoszącej wstecz - do galicyjskiej wsi XIX wieku jeszcze nie wymyślono.
Chyba, że…
Możemy przywołać te smaki, melodie i zapachy. Spróbować odtworzyć tamtą atmosferę.
Potrzeba do tego miejsca - takiego, jak Gorajec. Potrzeba ludzi, którzy wyrażą życzenie zawrócenia w czasie. Potrzeba właściwej chwili, która to wszystko magicznie połączy.
Takie będzie Folkowisko 2021: wypełnione dźwiękami, słowem, śpiewem, ruchem. Dające możliwość wyciszenia i wtopienia w naturę, a także zapomnienia się w wirze tańca.
Do tego Was zapraszamy - po raz 10. I jak folkowiskowa tradycja nakazuje, zachęcamy Was (w tym tych, którzy są z nami od pierwszej edycji) do zaproszenia do Gorajca kogoś nowego, by to dalej był festiwal: od przyjaciół dla przyjaciół.
W tym roku w nietypowy sposób wybieramy też wykonawców. Chcemy zaprosić tych, którzy zapadli nam w pamięć, poruszyli nasze czułe struny. Ci, których koncerty wspominamy przez lata i ci niedocenieni, którzy zagrali pięknie, ale za krótko czy też zbyt dawno. Zagrają dla nas m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Joryj Kłoc, Isna Trio, Orkiestra Świętego Mikołaja, Nasta Niakrasava, Kuba Blokesz, Kirszenbaum, Angela Gaber i wiele innych fantastycznych grup!
To będzie wielkie podsumowanie, najlepsze ze wszystkich!