Folkowisko 2021 - Wehikuł Czasu

Już wiemy, że w dn. 8-11 lipca 2021 ponownie zagra Festiwal Folkowisko w Gorajcu (woj. podkarpackie). Po zimowej przerwie organizatorzy odmrozili sprzedaż karnetów na jedną z ciekawszych kulturalnych imprez w tej części Polski.

100 karnetów na Folkowisko będzie dostępne w sprzedaży do 30 kwietnia lub do wyczerpania zapasu.

Ta odbywająca się nieprzerwanie od 12 lat folkowa impreza to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich festiwali muzyki korzennej, trzykrotnie wybierany do grona najlepszych festiwali Europy przez Europejską Federację Festiwali za swoją oryginalność, pomysł oraz otwartość na różne kierunki sztuki. Impreza odbywa się w niewielkiej podkarpackiej wiosce na przysłowiowym końcu świata, która na co dzień liczy zaledwie 41 mieszkańców. 

W tym roku Folkowisko obchodzi swój jubileusz, dlatego też wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Wehikuł Czasu". Chcemy zaprosić do Gorajca te zespoły, które na ponad dziesięcioletniej historii festiwalu odcisnęły największe piętno, które najlepiej zapamiętała publiczność i z którymi najbardziej się zaprzyjaźniliśmy – opowiada dyrektor artystyczny festiwalu Maciej Piotrowski.

Festiwal planuje działania w roku 2021, ponieważ ma duże doświadczenia w organizacji wydarzeń w dobie pandemii. Stowarzyszenie Folkowisko stojące za organizacją wydarzenia w roku 2020 podjęło rękawicę i zorganizowało festiwal w nowym reżimie sanitarnym. Nie było to proste wyzwanie, ale mu podołaliśmy. Pomimo obostrzeń i mniejszej liczby uczestników udało się otrzymać klimat, a w sieci nasze poczynania śledziło 120 tys osób – opowiada Paweł Zieliński z Folkowiska. 

Karnety oraz podstawowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.folkowisko.plhttps://www.facebook.com/festiwalfolkowisko