Eluveitie / Lacuna Coil / Infected Rain

Knock Out Productions zaprasza na klubowe koncerty Eluveitie w Krakowie i Warszawie!
Zespół Eluveitie (folk metal, Szwajcaria) powraca do Polski, by promować swój najnowszy album „Ategnatos” (Nuclear Blast Records).
Gościem specjalnym koncertów będzie włoska formacja Lacuna Coil (metal gotycki), a w roli supportu zaprezentuje się mołdawskie Infected Rain (nu metal, metalcore).

Kiedy: 10 grudnia (wtorek) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Kiedy: 11 grudnia (środa) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://eventim.pl

 

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal:

Eluveitie to obecnie jedna z najważniejszych i jednocześnie najpopularniejszych grup, które grają połączenie metalu i folku. Założona w 2002 roku w Zurychu przez Chrigela Glanzmanna formacja zalicza się też do tych, które z regularnością zbliżoną do słynnych szwajcarskich zegarków, pojawia się na koncertach w Polsce. W naszym kraju szwajcarski zespół przez lata zbudował sobie pokaźną bazę fanów i może liczyć na gorące przyjęcie. Muzycy Eluveitie ostatnio promowali siódmy studyjny album "Evocation II: Pantheon" z 2017 roku, będący swego rodzaju opowieścią o galijskich bogach. Jest na nim polski akcent – na lirze korbowej gra nasza rodaczka Michalina Malisz. Chrigel śpiewa na płycie w języku staroceltyckim. Warto wspomnieć, że piosenki nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy'ego Vetterli.

http://www.eluveitie.ch/
https://www.facebook.com/eluveitie
https://www.youtube.com/watch?v=BG6en2WyAsw

 

LACUNA COIL (Włochy) metal gotycki:

Obok futbolu, mody i znakomitego jedzenia, najlepszym włoskim towarem eksportowym jest powstała w 1994 roku w Mediolanie w 1997 roku włoska formacja Lacuna Coil. Muzycy wcześniej, w latach 1994-97, działali pod nazwą Sleep of Right. Trzon zespołu stanowią niezmiennie wokalista Andrea Ferro, basista, klawiszowiec, a okazjonalnie również gitarzysta Marco Coti Zelati oraz pięknie wyglądająca i równie pięknie śpiewająca wokalistka Cristina Scabbia. W 2015 roku dołączył perkusista Ryan Folden oraz gitarzysta Diego Cavallotti. Muzyka Lacuna Coil to połączenie metalu i rocka gotyckiego, w którym cechą charakterystyczną jest zestawienie mocnego wokalu Ferro i pięknego, melodyjnego wokalu Cristiny. Takim graniem Włosi nie tylko zyskali powodzenie w Europie, ale także osiągnęli spory sukces komercyjny na bardzo wymagającym rynku amerykańskim.

https://www.lacunacoil.com/
https://www.facebook.com/lacunacoil/
https://www.youtube.com/watch?v=s9sVUqOhcPU

 

INFECTED RAIN (Mołdawia) nu metal, metalcore:

Infected Rain to kwintet z Mołdawii, który powstał w 2008 roku w Kiszyniowie. W ich muzyce znajdą coś dla siebie ci, którzy cenią dokonania takich kapel, jak Lamb Of God, Coal Chamber, Otep, Jinjer, Static-X, Korn, czy Mushroomhead. Mieszają się w niej elementy nu metalu, metal core’a i groove metalu. Wyjątkowej barwy całości dodaje niesamowity wokal Eleny. Mołdawianie mieli okazję sprawdzić się przed publicznością, chociażby na Brutal Assault i występować przed między innymi Dimmu Borgir, Behemoth, Sodom, Obituary, Katatonia. Od 2019 roku Infected Rain nagrywa dla cenionej austriackiej wytwórni Napalm Records, dla której nagrał album “Endorphin” promowany przez świetny numer “Passerby”. Grupa parokrotnie koncertowała w Polsce, zawsze spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. 

https://www.infectedrain.com/

https://www.facebook.com/infectedrain/

https://www.youtube.com/watch?v=Nhw7pFWNZV4