Dragon Folk Fest 2018

mały Dragon Folk Fest

Dragon Social Klub, ul. Zamkowa 3, Poznań
29.09.2018
start godz.18.00

W konkursie wystąpią:

POKRZYK
Popołudniowe granie nad Zalewem Nowohuckim - Owijak* Wilczek z okolic Sieradza od Tadeusza Kraty**, znany również z interpretacji zespołu Lautari.
https://www.facebook.com/kapelapokrzyk/

KIRSZENBAUM
Jest jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: "To chyba jazz". Nic bardziej mylnego.
https://www.facebook.com/pg/kirszen

NOVA ENERGIA - ANIA BRODA / MACIEJ PRUCHNIEWICZ / SZYMON SIWIERSKI
Głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Niezwykle transowe piosenki, zderzenie folku i etno oraz rockowego groove’u
https://www.facebook.com/pg/AnnaBrodaiMaciejPruchniewiczNOVAENERGIA

After Party: DJ EMPE
Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. W ramach autorskiego projektu „Halo Ziemia!” bezkompromisowo miksuje balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię, bułgarską czałgę, rumuńskie manele, a nawet etno rap i kuduro. Do tego wszystkiego dokłada klasyczne tematy folk ubrane w klubowe szaty. Czas na globalne party bez paszportu, bez biletu, bez granic!
https://soundcloud.com/dj_empe/halo-ziemia-set

https://www.facebook.com/events/527348914374993