Dni Narodowe na Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Fot. tyt. i w tekście Szymon Zieliński/Biuro Prasowe 48MFFZG; fot. tyt. Dzień Indonezyjski

Narodowy Dzień Albański

W poniedziałek w wiosce festiwalowej rozpoczęły się Dni Narodowe. Jako pierwsi zaprezentowali się górale z Albanii. Publiczność mogła zobaczyć nie tylko tradycyjne stroje albańskie, ale także nauczyć się tańca narodowego, śpiewów i spróbować tradycyjnej kuchni - Pispilit, Tavё kosi, Japrakё, Biftek vienz (stek wiedeński), Revani, Pite. W kolejnych dniach będziemy mieli możliwość zapoznania się z kulturą Indonezji, Rosji i Polski.

 

Narodowy Dzień Indonezyjski

We wtorek publiczność wioski festiwalowej przeniosła się na chwilę do odległej Indonezji. A to za sprawą kolejnego dnia narodowego, który poprowadził zespół Tim Muhibah Angklung. Publiczność zgromadzona w wiosce mogła nie tylko podziwiać występy, ale także nauczyć się tańca i gry na instrumentach oraz spróbować egzotycznego jedzenia.

 

Narodowy Dzień Rosyjski

Gospodarzami środowego dnia narodowego byli Rosjanie z dalekiej Syberii. Górale z Buriacji przygotowali dla publiczności wiele atrakcji. Wykonali kilka swoich utworów, uczyli tańców. Jednak jak zwykle największą popularnością cieszył się poczęstunek, który stanowiły lokalne potrawy naszych gości. 

 

Dział: