25/25. NAJLEPSZE PŁYTY FOLKOWE DWUDZIESTOPIĘCIOLECIA

RADIOWE CENTRUM KULTURY LUDOWEJ OGŁASZA PLEBISCYT „25/25. NAJLEPSZE PŁYTY FOLKOWE DWUDZIESTOPIĘCIOLECIA”

Świętujące w tym roku 25-lecie działalności Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do wzięcia udziału w plebiscycie 25/25. Najlepsze płyty folkowe ostatniego dwudziestopięciolecia”. Głosować można na albumy z muzyką polską i zagraniczną. Do wygrania m.in. płyty, książki i gadżety RCKL. Rozstrzygnięcie konkursu 1 kwietnia.

Plebiscyt „25/25. Najlepsze płyty folkowe ostatniego dwudziestopięciolecia” wystartował w sobotę 9 marca. Słuchacze Polskiego Radia i internauci mogą głosować na swoje ulubione płyty wydane w ciągu 25 lat istnienia Radiowego Centrum Kultury Ludowej – w dwóch kategoriach: Polska i świat. – Wybraliśmy 25 polskich i 25 zagranicznych płyt. Głosować można codziennie na trzy tytuły z rodzimym folkiem i trzy płyty z world music. Łącznie każdy uczestnik ma po sześć głosów dziennie. Głosy można oddawać bez uzasadnienia, ale tylko te z uzasadnieniem mają szansę na otrzymanie od nas nagród – mówi Piotr Kędziorek, redaktor naczelny RCKL.

Przez cały czas trwania głosowania (od 9 do 30 marca) radiowa Dwójka gra w kolejności alfabetycznej (według albumów, zgodnie z kolejnością w formularzu do głosowania) wyróżnione utwory z 50 płyt – w wybranych audycjach RCKL na antenie radiowej Dwójki, czyli w: „Źródłach”, „Nokturnie” i „Sobotnim Poranku Dwójki”.

Finał konkursu 1 kwietnia w urodzinowych „Źródłach”. – Poznamy wówczas zarówno zwycięskie płyty, jak i słuchaczy, którzy zdobyli nasze nagrody: płyty, książki i gadżety od RCKL – dodaje Piotr Kędziorek.

Głosować można bezpośrednio tu: polskieradio.pl/377/7606 lub wchodząc na stronę rckl.polskieradio.pl.

Dział: