25 lat minęło… czyli jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia rozpoczęcia kariery muzycznej Patrycji Betley i Eweliny Grygier

Z okazji 25-lecia rozpoczęcia kariery muzycznej Patrycja Betley i Ewelina Grygier zapraszają na jubileuszowy koncert  online, którego premiera odbędzie się w przyszłą środę, tj. 17.03., o godz. 19.30 w dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. 

Obok muzyki Zielonej Wyspy podczas koncertu usłyszeć będzie można także inspiracje skandynawskie oraz polskie, zaprezentowane w naszych autorskich aranżacjach. Całości dopełnią opowieści o muzyce i wspominki artystek. 

Patrycja Betley i Ewelina Grygier poznały się w dzieciństwie na zajęciach flażoletowych, prowadzonych przez Wojciecha Wietrzyńskiego. Od tamtego czasu niezmiennie podążają muzyczną drogą, realizując swoje pasje.

Patrycja Betley jest zawodowym muzykiem (Same Suki, Karolina Cicha i Spółka, Kayah & Transoriental Orchestra); jest multiinstrumentalistką, grającą na etnicznych instrumentach perkusyjnych wywodzących się z różnych kultur świata; porusza się w gatunkach takich jak: folk, etno, world, ethno pop, piosenka aktorska, muzyka współczesna, popularna, ilustracyjna czy ethno jazz. Patrycja nie tylko koncertuje po całym świecie, ale i jest pedagogiem, przekazuje wiedzę i tajniki gry na instrumentach perkusyjnych oraz Tin Whistle. 

Ewelina Grygier gra na drewnianym flecie poprzecznym starego systemu; jest doktorem nauk o sztuce, pracuje w Zbiorach Fonograficznych w Instytucie Sztuki PAN, w których zajmuje się digitalizacją nagrań archiwalnych oraz dokumentowaniem współczesnych przejawów polskiego folkloru muzycznego. Na co dzień koncertuje z projektem Usłyszeć Taniec. Realizuje się również jako dziennikarka (Ruch Muzyczny, Pismo Folkowe) oraz wykładowczyni (Studium Podyplomowe IS PAN, Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.) Wydała solową płytę „Szplin”. 

Karolina Cicha kompozytorka, wokalistka , multiinstrumentalistka. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. 

Paweł Betley kompozytor, flecista, pianista, reżyser dźwiękowy. Absolwent Akademi Muzycznej w Warszawie na flecie poprzecznym.
Podróżował po całym Świecie z koncertami u boku Marii Pomianowskiej.
Występuje również z Hanną Turonek oraz współtworzy zespół The White Kites. 

Zagrają: 
Patrycja Betley - hybrydowy zestaw instrumentów perkusyjnych, tombak, bodhran, wachlarzyk, hang 
Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, flażolet 
Paweł Betley - pianino
gościnnie: Karolina Cicha - bas
---
Nagranie, miks i mastering: Paweł Betley
Rejestracja wideo: Marek Piguła, Mateusz Spustek

Dział: