Artykuły z działu: Reklama

Oreada i jej „folkoff” Płyta dla prenumeratorów

146-147 (1-2 2020) Dział: Reklama To jest pełna wersja artykułu!

Oreada lubi sprawiać problemy. Prowokuje i stara się wymykać z ram, a więc i gatunkowego szufladkowania. Dlatego też od samego początku swoją twórczość tajemniczo określa słowem „folkoff”. Muzycy lubią mieszać, kombinować, zaskakiwać i robić to, co po prostu sprawia im radość, przez co ich styl cały czas ewoluuje. Czym jest ten oreadowy folkoff?

Fot. P. Herman

World Music Festival Bratislava zaprasza odwiedzających do centrum Europy Płyta dla prenumeratorów

144 (5 2019) Autor: Vladimír Potančok, Autor: Jarmila Vlčková Dział: Reklama To jest pełna wersja artykułu!

W stolicy Słowacji od 2016 roku regularnie odbywa się World Music Festival Bratislava, poświęcony world music, folklorowi, etnojazzowi oraz innym połączeniom muzyki tradycyjnej z różnymi gatunkami. Bogaty program festiwalu oferuje ciekawe projekty z zagranicy i wgląd w scenę muzyczną Słowacji. Dzięki żywej muzyce na ulicy (marsze perkusistów oraz dudziarzy) oraz koncertom w różnych nieoczekiwanych lokalizacjach wydarzeniu, we współpracy z bratysławskimi organizacjami, udaje się ożywiać historyczne centrum miasta.

In Scottish Condition

143 (4 2019) Dział: Reklama To jest pełna wersja artykułu!

ÓIR powstał w wyniku poszukiwania piękna w muzyce Wysp Brytyjskich. Został założony w 2017 roku przez starych wyjadaczy sceny folkowej, którzy po latach przerwy zatęsknili za wspólnym muzykowaniem.