Artykuły z działu: Poezja

O moich pieśniach - IV

29 (lipiec-sierpień 2000) Autor: Zbigniew Nasiadko Dział: Poezja To jest pełna wersja artykułu!

Wiersz "Kołysanka z Topolan" był moim "najpierwszym" utworem. Powstał w 1990 roku i do tej pory nie był publikowany. Babcia Luba O. z Topolan, która śpiewała kiedyś swemu wnukowi trójjęzyczną białorusko - ukraińsko - polską kołysankę i usypiała chłopca słowami litewskimi, jest już prababcią i trzyma się krzepko. Niech żyje i śpiewa 120 lat.

O moich pieśniach II Zbigniew Nasiadko

27 (kwiecień 2000) Autor: Zbigniew Nasiadko Dział: Poezja To jest pełna wersja artykułu!

Jest to druga część cyklu złożonego z sześciu wierszy osnutych między innymi na motywach starych kurpiowskich pieśni ludowych. Ich autor - Zbigniew Nasiadko jest Kurpem z pochodzenia i choć mieszka obecnie na Podlasiu, w utworach wraca do rodzinnych stron. Zbigniew Nasiadko nie tylko opisuje piosenki - jest też ich znakomitym wykonawcą.


O moich pieśniach - III

28 (maj 2000) Autor: Zbigniew Nasiadko Dział: Poezja To jest pełna wersja artykułu!

Jest to trzecia część cyklu złożonego z sześciu wierszy osnutych między innymi na motywach starych kurpiowskich pieśni ludowych. Ich autor - Zbigniew Nasiadko jest Kurpem z pochodzenia i choć mieszka obecnie na Podlasiu, w utworach wraca do rodzinnych stron. Zbigniew Nasiadko nie tylko opisuje piosenki - jest też ich znakomitym wykonawcą.