Wystawa "Kolekcjoner"

Na wystawę składa się kolekcja szalików piłkarskich gromadzona od lat przez V. Ziutka. Zbiór powstawał i wciąż powstaje, spontanicznie, podczas wypraw w różne regiony Polski (np. Lubelszczyzna, Białostocczyzna, Pomorze), czy Europy (m. in. na Słowację i Ukrainę) i stanowi specyficzny dokument współczesnego folkloru miejskiego, na który składa się klimat związany z kibicowaniem piłce nożnej, której to V. Ziutek jest wielkim fanem.

Zbiory tworzące kolekcję nie zostały ot tak po prostu kupione przez Internet. Z każdym szalikiem wiąże się historia tego, kiedy i w jaki sposób trafił do kolekcji. Najcenniejsze okazy - to nie FC Barcelona, czy Manchester United, ale Victoria Sianów, FK Czadca czy Vasas Budapest.


12 XII 2009, godz. 18.30, Mała Scena w „Chatce Żaka”
Skrót artykułu: 

Na wystawę składa się kolekcja szalików piłkarskich gromadzona od lat przez V. Ziutka. Zbiór powstawał i wciąż powstaje, spontanicznie, podczas wypraw w różne regiony Polski (np. Lubelszczyzna, Białostocczyzna, Pomorze), czy Europy (m. in. na Słowację i Ukrainę) i stanowi specyficzny dokument współczesnego folkloru miejskiego.

Dodaj komentarz!