Warsztaty wokalne

W oparciu o tradycyjne pieśni z kręgu słowiańskiego warsztaty przybliżą podstawy techniki śpiewu białego. Warsztaty poprowadzi Witold Kozłowski z Fundacji OVO www.ovo.art.pl

"Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem i rozwijaniem swojego potencjału głosowego. Nie ma wymagań co do uzdolnień muzycznych, posiadanej wiedzy czy umiejętności. Jedynym ograniczeniem jest fizyczne upośledzenie słuchu (osoby niesłyszące). Warsztaty skierowane są zarówno do muzyków, jak i osób poszukujących nowych form ekspresji i rozwoju osobistego, lubiących śpiewać, zainteresowanych poznaniem dawnych pieśni słowiańskich."


Sala Czarna "Chatka Żaka"
11.12.2010, godz. 16.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (16 osób)


Witold Kozłowski - lider zespołu OVO i Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji www.ovo.art.pl Misją Fundacji OVO jest przybliżanie współczesnemu człowiekowi tych elementów tradycji, które przyczyniają się do jego osobistego rozwoju i wzmacniania więzi społecznych.

W czasie warsztatów Fundacji OVO uczestnik ma możliwość osobiście doświadczyć tradycji i odkryć ją dla siebie na nowo.


Początkiem Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji był zespół OVO, który w 1998 otrzymał I nagrodę na Mikołajkach Folkowych "za bogaty repertuar, swobodne operowanie fakturą wokalną i piękne brzmienie". Jak pisał Marcin Skrzypek w 2007 w "Gadkach z Chatki": "W historii 'Sceny Otwartej' był to werdykt najbardziej 'proroczy' i merytorycznie uzasadniony. OVO do dziś śpiewa i zgłębia tradycyjne techniki wokalne, stanowiąc ważny w skali ogólnopolskiej ośrodek ich rozpowszechniania." Z czasem obszar zainteresowań Fundacji OVO poszerzył się o rękodzieło tradycyjne, ze szczególnym uwzględnieniem koronkarstwa.
Skrót artykułu: 

W oparciu o tradycyjne pieśni z kręgu słowiańskiego warsztaty przybliżą podstawy techniki śpiewu białego. Warsztaty poprowadzi Witold Kozłowski z Fundacji OVO www.ovo.art.pl

Dodaj komentarz!