Trio Balkan Strings

(Serbia)

Trio Balkan Strings (Zoran Starcević z synami) gra oryginalną muzykę gitarową, będącą połączeniem muzyki bałkańskiej z jazzem, swingiem cygańskim oraz muzyką klasyczną.

Wynikiem połączenia tak wielu kultur z oryginalnymi interpretacjami jest Balkan wing Jazz Guitar - World Fusion - atrakcyjny, mistrzowski, bogaty i niekonwencjonalny, świeży, spontaniczny i pełen energii zespół. Tryl, mordent i legato nigdy nie były tak zagrane na gitarze, jak w muzyce Balkan wing Jazz Guitar - World Fusion.

Koncert zespołu to podróż po Bałkanach, której nie pożałują zarówno wielbiciele jazzu, swingu, muzyki etnicznej i klasycznej, jak i ci, którzy lubią proste gitarowe brzmienia.

Zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, klasycznych i muzyki świata, m. in. w USA, Kanadzie, Włoszech, Turcji, Rosji, Mołdawii, Słowenii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czarnogórze, Chorwacji czy Bośni i Hercegowinie. Muzycy prowadzili warsztaty i grali koncerty dla uczniów klasycznej i jazzowej gry na gitarze w Europie.

Nagrody: I nagroda w kategorii Świat w 2005 r. w konkursie Songwriting Comptetition za utwór "Water-mill" napisany przez Nikolę Starcevica i wykonany przez Trio Balkan Strings; I nagroda oraz statuetka Delfina dla najlepszego zespołu instrumentalnego na Music World 2004 Italy Festival Internacionale Fivizzano; I nagroda na International Composition Competition for Guitar 2007 Buffalo, New York (Międzynarodowy Gitarowy Konkurs Kompozytorski) z utworem "Asiana IV" napisanym przez Nikolę Starcevica.


Dyskografia:
Balkan Guitars- Trio Balkan Strings (PGP RTS/Sunset-France PlayaSound/Starcevic Production); Water-mill- Trio Balkan Strings (PGP RTS/Starcevic Production); Classical Hits & Modern Guitar World - Nikola Starcević/Duo Starcević (PGP RTS/Starcevic Production); Serbia - Zoran Starcević (Starcevic Production); Balkan Gypsy Swing - Zoran Starcević (Starcevic Production); Trio Balkan Strings - Live in Belgrade (Starcevic Production)

Muzycy:
Zoran Starcević - gitara
Nikola Starcević - gitara
Zeljko Starcević - gitara

www.starcevic.co.rs
www.myspace.com/triobalkanstrings
www.youtube.com/balkanstrings
www.facebook.com/triobalkanstrings
http://twitter.com/balkanstrings
www.reverbnation.com/triobalkanstrings

Sala widowiskowa "Chatki Żaka"10.12.2011, godz. 19, bilety 30/35zł

"Serbska muzyka ludowa", spotkanie z Trio Balkan Strings

Mała Scena "Chatki Żaka"10.12.2011, godz. 13, wstęp wolny
Skrót artykułu: 

Trio Balkan Strings (Zoran Starcević z synami) gra oryginalną muzykę gitarową, będącą połączeniem muzyki bałkańskiej z jazzem, swingiem cygańskim oraz muzyką klasyczną.

Dodaj komentarz!