Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara

Aires Latinos

Płyta duetu gitarowego istniejącego od połowy lat 90., a specjalizującego się w wykonywaniu tradycyjnej muzyki krajów Ameryki Łacińskiej. Kaszubowski i Nawara (równolegle członkowie zespołów Los Navarros i Arenosa) swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania muzyki tego kręgu kulturowego pogłębiali na licznych kursach mistrzowskich między innymi u Jorge Cardoso, Blasa Sáncheza, Carlosa Oramasa i Joaquina Clercha.

Album zawiera wybór utworów oryginalnych, jak też opracowań ludowych tańców i pieśni pochodzących z Argentyny, Wenezueli, Brazylii i Meksyku. W muzyce południowoamerykańskiej trudno oddzielić klasyczną muzykę koncertową od folkloru. W jej rytmie, melodyce, czy formie prawie zawsze znajdują się odniesienia do motywów tradycyjnych.

Dystrybucja:
http://www.kaszubowskinawara.bbs.pl
Skrót artykułu: Album zawiera wybór utworów oryginalnych, jak też opracowań ludowych tańców i pieśni pochodzących z Argentyny, Wenezueli, Brazylii i Meksyku. W muzyce południowoamerykańskiej trudno oddzielić klasyczną muzykę koncertową od folkloru. W jej rytmie, melodyce, czy formie prawie zawsze znajdują się odniesienia do motywów tradycyjnych.

Dodaj komentarz!