Sylwia Piekarczyk-Komincz

Autorka studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS. Ma za sobą liczne realizacje wnętrzarskie, m.in.: "Winiarnia u Dyszona", "Stacyjka", Pub "Obsesja", cukiernia "Jagódka" przy placu zamkowym, sklep-galeria "Fokus" (już nieistniejący) oraz aranżacje w mieszkaniach prywatnych. Jako wykonawca współpracowała ze scenografem Ireneuszem Salwą przy wystroju restauracji "Szeroka 28" oraz z artystą plastykiem Karolem Karwowskim przy klubie "Bohema" w hotelu "Europa". Maluje i projektuje meble z metalu i drewna, układa mozaiki z płytek ceramicznych. Autorka ma w swoim dorobku scenografie do "Mikołajków folkowych" oraz okładki do płyt Orkiestry pw. Św. Mikołaja "Czas do domu" i Fundacji Muzyka Kresów "Kołysanki".

Malarstwem na szkle zajmuje się od 15 roku życia. Pracuje w technice witrochromii - jest to technika malowania na przezroczystym podobraziu np. na szybie. Inspiracje znajduje w kulturze ludowej, a także w ikonach, miniaturze armeńskiej, sztuce prerafaelitów, baśniach i legendach..

Na przełomie lat 90. była wokalistka Orkiestry św. Mikołaja i nagrała z zespołem płytę pt. "Czas do domu"


Hol "Chatki Żaka"
Otwarcie wystawy 12.12.2008, godz. 20.30, wstęp wolny

Skrót artykułu: 

Autorka studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS. Ma za sobą liczne realizacje wnętrzarskie, m.in.: "Winiarnia u Dyszona", "Stacyjka", Pub "Obsesja", cukiernia "Jagódka" przy placu zamkowym, sklep-galeria "Fokus" (już nieistniejący) oraz aranżacje w mieszkaniach prywatnych. Jako wykonawca współpracowała ze scenografem Ireneuszem Salwą przy wystroju restauracji "Szeroka 28" oraz z artystą plastykiem Karolem Karwowskim przy klubie "Bohema" w hotelu "Europa". Ma w swoim dorobku scenografie do "Mikołajków folkowych" oraz okładki do płyt Orkiestry pw. Św.Mikołaja "Czas do domu" i Fundacji Muzyka Kresów "Kołysanki".

Dodaj komentarz!