Skrzydlate panny, królewicze i diabły

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 5-8 lat oparte są na motywach polskiej baśni ludowej Gadka cudowna o ucieczce zaklętej panny z wieży babilońskiej, spisanej w XIX w. przez słynnego etnografa Oskara Kolberga. Warsztaty będą miały charakter improwizowanego spektaklu muzycznego, w którym przy pomocy słowa (narracja i dialogi z baśni), dźwięku (żywe instrumenty, przeszkadzajki, piosenki), ruchu i tańca (starodawne polskie gry i zabawy dziecięce) oraz kilku prostych rekwizytów (w tym wykonanych wspólnie skrzydeł zaklętej panny) opowiemy historię o sile miłości, odwadze i wytrwałości, które prowadzą do szczęścia.

Warsztaty poprowadzą doświadczone w pracy z dziećmi, związane od lat z warszawskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca artystki zespołu Czarne Motyle w składzie:

Katarzyna Szurman: harmonia trzyrzędowa, śpiew
Emilia Herda: baraban, bębenek, śpiew
Agata Krawczyk: skrzypce, cymbały
Katarzyna de Latour: ksylofon, skrzypce

Serdecznie zapraszamy wszystkie potencjalne skrzydlate panny, królewiczów i diabły, a także inne stworzenia do spontanicznej zabawy w świecie przedziwnej baśni i polskiej muzyki tradycyjnej.


Mała Scena "Chatki Żaka"
12.12.2010, godz. 11.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (30 osób)
Skrót artykułu: 

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 5-8 lat oparte są na motywach polskiej baśni ludowej Gadka cudowna o ucieczce zaklętej panny z wieży babilońskiej, spisanej w XIX w. przez słynnego etnografa Oskara Kolberga. Warsztaty będą miały charakter improwizowanego spektaklu muzycznego.

Dodaj komentarz!