Silent Stream Of Godless Elegy

"Osameli"

2006, CD Dark Symphonies 25

W założeniu album jest polsko-morawsko-czeską wersją poprzedniego krążka formacji - "Relic Dances" z 2004 roku. Nie tylko. Zawarty na nim materiał zdecydowanie wybiega poza "innojęzyczną wersję płyty". To właściwie kontynuacja "Relic Dances" - konsekwencja skutecznego, folkmetalowego działania.

W nagraniach pięknie współgra delikatność żeńskich wokali z drapieżnymi gitarami i growlingiem. Wielkie brawa zwłaszcza za wypracowanie własnego brzmienia i wizji folk-metalu, tu określanego jako "ethno-doom metal". Grupa bardziej może kojarzyć się choćby z zespołem My Dying Bride, niż kapelami typowo blackowymi. Tutaj folk to faktycznie folk. Ludowe brzmienia, zaadaptowane na metal, są z serducha zapodane. Na płycie znalazł się i polskojęzyczny kawałek - "Tańczyłabym". Jest też metalowa wersja pieśni "Pohanská". Zaś końcówka albumu przynosi zaskoczenie. Formacja dodała dwie wersje tytułowego "Osamělí" (na "Relic Dances" było jako "Lonely", lecz bez remiksów) w wersjach... etnoklubowych. Silent Stream poszukuje... "Osameli" z pewnością stanowi nową jakość folkmetalu w naszej części Europy.Skrót artykułu: 

2006, CD Dark Symphonies 25

W założeniu album jest polsko-morawsko-czeską wersją poprzedniego krążka formacji - "Relic Dances" z 2004 roku. Nie tylko. Zawarty na nim materiał zdecydowanie wybiega poza "innojęzyczną wersję płyty". To właściwie kontynuacja "Relic Dances" - konsekwencja skutecznego, folkmetalowego działania.Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!