Samhain

Folk! Jamboree

Pierwsza płyta lubelskiej grupy muzyki celtyckiej Samhain, powstałej w 1999 roku z inicjatywy Marka Strzałkowskiego. Formacja zapraszała do współpracy wielu instrumentalistów (między innymi z Pankharity), aby znaleźć najbardziej odpowiednie brzmienie. Samhain sprzymierzył się też z grupą taneczną Reelandia i warszawską szkołą tańca irlandzkiego "Ua Niall", przy pomocy których udało się otworzyć filię tego typu szkoły w Lublinie. Obecny skład instrumentalny tworzy dwoje skrzypiec, whistle, flet, queny, bodhran, gitary, bas i fortepian.

Krążek odzwierciedla zamiłowanie członków zespołu do muzyki z Wysp Brytyjskich i zielonych wzgórz Irlandii. Znajdują się na nim tradycyjne pieśni morskie (sea songs), szkockie pieśni buntowników (rebel songs) oraz irlandzkie tańce (jigi i reele).Dystrybucja:
http://www.samhain.pl http://www.joter.szanty.pl
Skrót artykułu: Pierwsza płyta lubelskiej grupy muzyki celtyckiej Samhain, powstałej w 1999 roku z inicjatywy Marka Strzałkowskiego. Formacja zapraszała do współpracy wielu instrumentalistów (między innymi z Pankharity), aby znaleźć najbardziej odpowiednie brzmienie.

Autor: 

Dodaj komentarz!