Rodzina Tafijczuków

"Huculszczyzna. Muzyka ukraińskich Karpat" nr 1 i nr 2

2000, CD Koka Records 033-9

2002, CD Koka Records 034-10

Płyty z muzyką ukraińskich górali w wykonaniu rodziny Tafijczuków. Bez stylizacji, upiększeń i ozdobników - kanon archaicznego huculskiego folkloru. Kompakty pięknie wydane, w nietuzinkowej tekturowej okładce z książeczkami w dwu wersjach językowych (po polsku i ukraińsku). Ozdobione ręcznie wykonanymi haftami! Perspektywa kilku lat, jakie upłynęły od ukazania się tych płyt, upoważnia do stwierdzenia, że wydawca okazał się prawdziwym wizjonerem trendów niskonakładowego rynku fonograficznego. Mam tu na myśli dbałość o dopracowaną szatę graficzną. Płyt "Koki" nie warto kopiować. Sam krążek nie wystarcza - pragnie się go mieć razem z obwolutą, a ta jest nie do podrobienia!

Materiał fonograficzny obu płyt to surowe, bardzo oszczędne w użytych technikach studyjnych, nagrania niezwykłej muzyki wykonywanej przez huculską rodzinę z Bukowca. Płyty znacznie różnią się od siebie repertuarowo. Pierwsza z nich jest czadowo-transowym albumem z muzyką weselną. Druga to huculski minimalizm w pełnej krasie - głównie solo i duety; przygrywki pasterskie i obrzędowe na różnorakich fujarkach. Kontemplacyjne oblicze muzyki huculskiej.Skrót artykułu: 

2000, CD Koka Records 033-9

2002, CD Koka Records 034-10

Płyty z muzyką ukraińskich górali w wykonaniu rodziny Tafijczuków. Bez stylizacji, upiększeń i ozdobników - kanon archaicznego huculskiego folkloru. Kompakty pięknie wydane, w nietuzinkowej tekturowej okładce z książeczkami w dwu wersjach językowych (po polsku i ukraińsku).Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!