Pozytyv

„Пoзитив”

2012, Pozytyv

Płyta pochodzącego z Bielska Podlaskiego zespołu Pozytyv trafiła w redakcyjne ręce w ramach zgłoszenia do "Sceny Otwartej" 2012. Zauważyć trzeba, że nieczęsto tak młody zespół przyjeżdża na "Mikołajki Folkowe" z gotową debiutancką płytą. Zespół powstał w marcu 2012 jako inicjatywa trzech wokalistek, początkowo występujących a'capella. Płytę nagrywały już razem z członkami zespołu Podlachian Folk Orchestra, jednocząc się pod nazwą Pozytyv.

Nazwa świetnie oddaje to, co zespół reprezentuje na płycie. Pozytywna energia i radość grania biją z każdego utworu. Aranże nie są wydumane, przede wszystkim instrumenty są tylko dodatkiem do świetnym żeńskich partii wokalnych śpiewanych białym głosem. Jedyny zgrzyt na płycie, i to tylko chwilowy, pojawia się w momencie gdy śpiewają mężczyźni. Brzmi to bardzo źle, ale na szczęście również krótko - tylko w jednym utworze i to na początku.

Muzycy Pozytyvu nie eksperymentują z dźwiękiem, aranżami czy instrumentarium. Grają swoją, ukraińską muzykę tak, że spokojnie fani folku z przyjemnością słuchaliby jej piętnaście lat temu, czy też za kolejnych piętnaście. Od pierwszego do ostatniego utworu słucha się przyjemnie i z checią zaczyna od początku.Skrót artykułu: 

2012, Pozytyv

Zespół powstał w marcu 2012 jako inicjatywa trzech wokalistek, początkowo występujących a'capella. Płytę nagrywały już razem z członkami zespołu Podlachian Folk Orchestra, jednocząc się pod nazwą Pozytyv.
Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!