"Pofolkuj Sobie!"

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy najnowszą płytę wydaną przez Polskie Radio S.A. Płyta nosi tytuł "Pofolkuj sobie!" i jest kompilacją utworów z bardzo popularnego ostatnio nurtu folk-rocka. Na płycie znalazły się utwory wykonawców: Golec uOrkiestra, Kayah i Bregovic, Kapela, De Press, Trebunie Tutki, Aida i Paweł Kukiz (z płyty "Czar Korzeni" Katarzyny Gärtner), Muzykanci, Orkiestra Pod Wezwaniem Świętego Mikołaja, Kinior, Kapela ze Wsi Warszawa i innych artystów reprezentujących ten gatunek.

Dołożyliśmy starań, aby wszystkie elementy płyty kojarzyły się z wakacjami. Repertuar na płytę dobraliśmy tak, aby nawet utwory wykonawców mniej znanych szerokiej publiczności były dla niej zrozumiałe i mogły zostać uznane za wakacyjne przeboje. Chcemy przekonać słuchaczy, iż pod groźną nazwą folk-rock kryje się naprawdę piękna, przebojowa muzyka. Jej niezaprzeczalnym walorem jest autentyzm. Wyboru utworów dokonał jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w tej dziedzinie muzyki, dziennikarz Polskiego Radia Włodzimierz Kleszcz. Dodatkowym atutem jest rzucająca się w oczy, łatwo rozpoznawalna okładka oraz nieco żartobliwy tytuł.

Skrót artykułu: Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy najnowszą płytę wydaną przez Polskie Radio S.A. Płyta nosi tytuł "Pofolkuj sobie!" i jest kompilacją utworów z bardzo popularnego ostatnio nurtu folk-rocka.

Dodaj komentarz!