Pipes and Pints

(Czechy)

Celtycko-punkowa grupa z czeskiej Pragi. Kapelę w 2006 założył Vojta Kalina (dudy szkockie, śpiew). Było to spełnienie jego marzeń, gdyż zawsze myślał o zespole grającym połączenie punk rocka i "brudnej" folkowej muzyki, takim jak np. The Pogues. Poznał Tomasa Novotny'ego (gitara/śpiew, muzyka: Who ate my Skate), który też marzył o kapeli łączącej muzykę country z rock and rollem. Z każdym dniem spełniały się kolejne założenia Vojty i Tomasa. Po jakimś czasie zespół nagrał demo i ruszył w trasę po Europie Środkowej: z Niemiec przez Austrię, po Czechy i Słowację. W 2007 i 2008 Pipes And Pints grywał jako support m.in. przed The Porters czy Society Parasites oraz jako główny zespół. I chociaż w międzyczasie okazało się, że niektórzy muzycy grający w Pipes And Pints od początku, mieli różne wizje przyszłości swojej kapeli, zespół nie znikł ze sceny muzycznej. Zmienił się tylko skład: z Moraw do Pragi przeprowadził się Lukas Vincour (instrumenty perkusyjne/śpiew, wcześniej: Punkhart i inne). Z kolei Syco Mike (śpiew - wokal główny, wcześniej: Mugshot76) zrezygnował z powrotu z Austrii do ojczystej Kalifornii, by zamieszkać w Pradze razem ze swoim psem Tequilą. W końcu do kapeli dołączył Ondra Balvin (gitara basowa/śpiew, Super Pilot, muzyk ElPaso), przyjaciel zespołu.

W nowym składzie Pipes And Pints w grudniu 2008 (jeszcze wtedy bez Ondry na basie) nagrał EP-kę, na której znalazło się pięć utworów. Przyniosła muzykom kapeli nadzieję na przyszłość i stała się dla nich początkiem nowej, muzycznej przygody. EP-ka została dobrze przyjęta i chłopaki nie wahali się ani przez chwilę, aby ruszyć w trasę i podbić świat swoją muzyką. Kapela udowodniła, że traktuje serio o co robi. Bez przerwy koncertuje w europejskich klubach i na festiwalach. Pipes And Pints zyskał miano zespołu, który grając, daje z siebie wszystko. Można było ich zobaczyć i usłyszeć z takimi zespołami jak: The Porters, Church of Confidence, Born To Lose, Deadline, Hudson Falcons, Al And The Black Cats. Występowali również niejednokrotnie jako gwiazda koncertów.

Debiutancki album zatytułowany "Until We Die" kapela wydała w listopadzie 2009. Powstał we współpracy z Wolverine Records (Europa) i Unrepentant Records (Ameryka Północna i Południowa).

Ostatnio grupa skupia się nad tym co kocha najbardziej - show na żywo. Pipes And Pints, jeśli tylko to możliwe, koncertuje i podróżuje, promując album. Muzycy czekają także na ciebie, abyś posłuchał ich muzyki... "zanim umrą".


Muzycy:
Vojta Kalina - dudy szkockie, śpiew
Tomas Novotny - gitara, śpiew
Lukas Vincour - instrumenty perkusyjne, śpiew
Syco Mike - śpiew: wokal główny
Ondra Balvin - gitara basowa, śpiew

www.pipesandpints.cz

Art Studio
12.12.2010, godz. 20.00, bilety 10/15 zł
Skrót artykułu: 

Celtycko-punkowa grupa z czeskiej Pragi. Kapelę w 2006 założył Vojta Kalina (dudy szkockie, śpiew). Było to spełnienie jego marzeń, gdyż zawsze myślał o zespole grającym połączenie punk rocka i "brudnej" folkowej muzyki, takim jak np. The Pogues.

Dodaj komentarz!