Percival

"Oj Dido"

Projekt ten jest wynikiem fascynacji zespołu wczesnym średniowieczem. Percival rekonstruuje nie tylko muzykę i instrumenty, ale także kulturę i obyczaje ludów słowiańskich i skandynawskich we wczesnym średniowieczu, ze szczególnym naciskiem na wschodnią część tychże. Wyniki tych prób grupa prezentuje na wszelkiego typu historycznych pokazach i festiwalach, występach z drużyną, koncertach kameralnych i wszelkich imprezach związanych z tą tematyką.

„Oj Dido” jest kolejną udaną produkcją w historii zespołu. Oddaje klimat czasów średniowiecza, emanuje potężną, aczkolwiek nieco mroczną energią a przy tym konsekwentnie i w sposób przekonywujący propaguje słowiańskiego ducha.

Rok wcześniej wydana przez zespół we własnym zakresie płyta „Eiforr” zajęła szóste miejsce na najlepszą płytę roku w internetowym plebiscycie Wirtu@lne Gęśle.

Dystrybucja:
www.serpent.pl percivalschuttenbach@wp.pl
Skrót artykułu: Projekt ten jest wynikiem fascynacji zespołu wczesnym średniowieczem. Percival rekonstruuje nie tylko muzykę i instrumenty, ale także kulturę i obyczaje ludów słowiańskich i skandynawskich we wczesnym średniowieczu, ze szczególnym naciskiem na wschodnią część tychże. Wyniki tych prób grupa prezentuje na wszelkiego typu historycznych pokazach i festiwalach, występach z drużyną, koncertach kameralnych i wszelkich imprezach związanych z tą tematyką.

Dodaj komentarz!