Orkiestra św.Mikołaja

"Lem-agination"

Żaden z regionów w Polsce nie może pochwalić się tak dużą i spontanicznie wyrażoną popularnością. Nie bez znaczenia pozostaje magia i historia tych gór, jednak pieśniom łemkowskim trudno odmówić czysto muzycznych, estetycznych walorów. Ich niepowtarzalna melodyka to wynik wzajemnych wpływów tradycji ukraińskiej, słowackiej i polskiej, pozostających w ścisłym związku z muzyczną kulturą całego łuku Karpat, a spojonych pradawną, charakterystyczną dla całego pasma skalą wołoską.

W najnowszym albumie Orkiestry św. Mikołaja muzyków, z których każdy wędruje trochę inną ścieżką inspiracji, połączyła idea odtworzenia brzmienia kapeli łemkowskiej. Płyta stara się odpowiedzieć na pytanie, jaka byłaby współczesna tradycyjna muzyka łemkowska, gdyby historia łaskawiej obeszła się z Łemkami i ich kulturą.

Dystrybucja:
Oficyna Open Sources - malgorzata@opensources.pl ,
Orkiestra św. Mikołaja - www.mikolaje.lublin.pl
Skrót artykułu: W najnowszym albumie Orkiestry św. Mikołaja muzyków, z których każdy wędruje trochę inną ścieżką inspiracji, połączyła idea odtworzenia brzmienia kapeli łemkowskiej. Płyta stara się odpowiedzieć na pytanie, jaka byłaby współczesna tradycyjna muzyka łemkowska, gdyby historia łaskawiej obeszła się z Łemkami i ich kulturą.

Dodaj komentarz!