Orkiestra św. Mikołaja

"Huculskie muzyki"

Najnowszy krążek formacji z Lublina. Płyta została nagrana z huculską kapelą Romana Kumłyka Czeremosz. To efekt oryginalnego projektu, którego celem jest wzajemna wymiana doświadczeń muzycznych, ukoronowanie dotychczasowej wieloletniej współpracy i przyjaźni, a wynika on z fascynacji bogactwem huculskiej kultury ludowej i niezwykłą osobowością Kumłyka.

Na album składają się utwory z różnych stron Huculszczyzny. Są tu pełne mistyki i dostojeństwa pieśni obrzędowe - weselne ładkanie, kolędy, a także starodawne śpiewanki i hucułki, trisunka oraz tamtejszy zbójnicki, czyli arkan. Warstwa muzyczna to Orkiestrowe wariacje na tematy huculskie wspomagane przez huculskich muzyków z zespołu Kumłyka.

Dystrybucja:
Agencja Artystyczna "Nicolaus";
ul. Jesienna 2/16, 20-337 Lublin;
tel.: (0-81) 744 89 36

mikolaje@klio.umcs.lublin.pl http://www.mikolaje.lublin.pl
Skrót artykułu: Najnowszy krążek formacji z Lublina. Płyta została nagrana z huculską kapelą Romana Kumłyka Czeremosz. To efekt oryginalnego projektu, którego celem jest wzajemna wymiana doświadczeń muzycznych, ukoronowanie dotychczasowej wieloletniej współpracy i przyjaźni, a wynika on z fascynacji bogactwem huculskiej kultury ludowej i niezwykłą osobowością Kumłyka.

Dodaj komentarz!