Nina Stiller

"Nina Stiller"

Piosenkarka, aktorka, tancerka, z równym powodzeniem występująca na scenie teatralnej, estradzie i w filmach. Reżyseruje własne recitale, pisze scenariusze i układa do nich choreografię. Korzysta równie chętnie z dorobku polskich twórców, jak i z repertuaru francuskiego, niemieckiego, oraz z przebogatych źródeł kultury żydowskiej, która w ostatnich latach zdominowała jej artystyczną działalność. Śpiewa w języku jidysz, po polsku, hebrajsku, aramejsku i w dialekcie jemenickim. Nina Stiller.

Album zawiera unikalną mieszankę żydowskiej muzyki ludowej i popularnej, połączonej z nowymi brzmieniami, dzięki którym pieśni o życiu, losach i obyczajach Żydów z różnych krajów diaspory nabierają zupełnie nowych barw. To niezwykły mariaż tradycyjnego piękna i nowoczesności.

Dystrybucja:
http://www.empik.com
Skrót artykułu: Album zawiera unikalną mieszankę żydowskiej muzyki ludowej i popularnej, połączonej z nowymi brzmieniami, dzięki którym pieśni o życiu, losach i obyczajach Żydów z różnych krajów diaspory nabierają zupełnie nowych barw. To niezwykły mariaż tradycyjnego piękna i nowoczesności.

Dodaj komentarz!