Molly Malone's

(Polska)

Zespół Molly Malone's powstał w październiku 2009 w Giżycku. Miał to być zespół grający irlandzki folk punk. Idea kapeli narodziła się w głowach Jarka "Kwiatka" Kwiatkowskiego oraz Bartka "Konia" Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory. Od początku na instrumentach perkusyjnych gra w zespole Paweł "Zwierzak" Augustyniak.

Zespół koncertuje od stycznia 2010. Kapela doskonale czuje się na scenie zarówno w gęstej atmosferze pubów i tawern, jak i otwartych przestrzeniach plenerowych festiwali, kiedy czerpie przyjemność z kontaktu z publicznością.

Molly Malone's jest laureatem Konkursu Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender ursus 2010. Nagrodę publiczności zdobyli na 7. Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010. Zespół został doceniony także podczas II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz w Warszawie.

W pierwszych dniach kwietnia 2011 Molly Malone's zarejestrowało 5 utworów na pierwszy krążek zwiastujący pełnowymiarowy materiał zespołu. Obecnie zespół przygotowuje brakujące utwory na debiutancką płytę, weryfikując je z publicznością na koncertach.


Muzycy:
Jarosław "Kwiatek" Kwiatkowski - vocal, gitara elektroakustyczna
Bartek "Koniu" Biwejnis - akordeon, chórki
Paweł "Zwierzak" Augustyniak - perkusja
Piotr "Junior" Wagner - gitara elektryczna
Ireneusz "Pacek" Pac - gitara basowa, chórki

www.myspace.com/mollymalonesband

Sala widowiskowa "Chatki Żaka"11.12.2011, godz. 20, bilety 10/15zł
Skrót artykułu: 

Zespół Molly Malone's powstał w październiku 2009 w Giżycku. Miał to być zespół grający irlandzki folk punk. Idea kapeli narodziła się w głowach Jarka "Kwiatka" Kwiatkowskiego oraz Bartka "Konia" Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Dodaj komentarz!