Maciej Filipczuk

"MetaMuzyka"

Najnowszy projekt Macieja Filipczuka - twórcy grupy muzycznej Lautari a także skrzypka i podróżnika - wieńczy kilkuletnie terminowanie u mistrza gry skrzypcowej Kazimierza Mety ze wsi Glina . Tytuł płyty "MetaMuzyka" ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony odnosi się do osoby Kazimierza Mety, a z drugiej oddaje głębszy, ponadczasowy wymiar muzyki wiejskiej.

Do współpracy nad projektem Maciej Filipczuk zaprosił artystów z formacji ROBOTOBIBOK, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tradycyjną polską muzyką, perkusistę Jakuba Suchara i wibrafonistę/pianistę Marcina Ciupidro. W "MetaMuzyce" można odnaleźć atmosferę roztańczonej wiejskiej izby, jak i refleksje na temat związku człowieka z przeszłością i przyszłością, jego miejsca w czasie i przestrzeni.

Dystrybucja:
www.multikulti.com lautari@poczta.onet.pl
Skrót artykułu: Najnowszy projekt Macieja Filipczuka - twórcy grupy muzycznej Lautari a także skrzypka i podróżnika - wieńczy kilkuletnie terminowanie u mistrza gry skrzypcowej Kazimierza Mety ze wsi Glina . Tytuł płyty "MetaMuzyka" ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony odnosi się do osoby Kazimierza Mety, a z drugiej oddaje głębszy, ponadczasowy wymiar muzyki wiejskiej.

Dodaj komentarz!