Krzysztof Trebunia-Tutka

"Góralskie dzieci kolędują"

Ukazała się już świąteczna płyta Krzysztofa Trebuni-Tutki, na której wykonuje tradycyjne kolędy z towarzyszeniem dzieci, m.in. grupy Małe Trebunie-Tutki, złożonej z trójki dzieci pana Krzysztofa (zadebiutują na niej Anna, Jan i Marcin Trebunie-Tutki) , Kapeli Karpackiej „Śleboda”, Kapeli Góralskiej Trebuniów-Tutków oraz wychowanków z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem. Album zawiera 21 znanych tradycyjnych kolęd, z wyjątkiem utworów 8 i 15, do których słowa napisał Krzysztof Trebunia-Tutka.

Muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca nie tracąc nic ze swego góralskiego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata.


Dystrybucja:
Płyta dołączona do grudniowego numeru czasopisma "Poradnik Domowy"
Skrót artykułu: Ukazała się już świąteczna płyta Krzysztofa Trebuni-Tutki, na której wykonuje tradycyjne kolędy z towarzyszeniem dzieci, m.in. grupy Małe Trebunie-Tutki, złożonej z trójki dzieci pana Krzysztofa (zadebiutują na niej Anna, Jan i Marcin Trebunie-Tutki) , Kapeli Karpackiej „Śleboda”, Kapeli Góralskiej Trebuniów-Tutków oraz wychowanków z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem.

Dodaj komentarz!