Koncert The Rumpled w Lublinie

12 listopada 2023 roku grupa The Rumpled zagrała koncert w lubelskim klubie Fabryka Kultury „Zgrzyt”. Był to pierwszy występ zespołu w tym mieście. W tej samej trasie zagrał wcześniej w Rzeszowie i w Dukli (10 i 11 listopada). Jest to druga wizyta tych wykonawców w naszym kraju w lipcu zagrali w Nowym Sączu i Polańczyku. 

The Rumpled jest włoskim zespołem folk-rockowym, założonym w 2013 roku w Trydencie, wykonującym muzykę w stylu celtic punk. Ta sześcioosobowa grupa tworzy kombinację irlandzkiego folku, rocka, ska i punka. Jej brzmienie szczególnie wzbogacają tradycyjne instrumenty: skrzypce i akordeon. 

Zespół zadebiutował w 2018 roku albumem „Ashes & Wishes”. Rok później wydał epkę „Grace O’Malley”. W 2020 roku nagrali dwa kolejne minialbumy: „Toss the Coin” oraz „Home Session”, w którym znajdują się covery. Rok 2021 zaowocował wydaniem następnej płyty „The Perfect Match”, zawierającej przeboje z dwóch pierwszych epek oraz premierowe single. 

Podczas promocji swoich albumów grupa The Rumpled dużo koncertowała. W czasie tras zespół był na czołowych festiwalach i scenach europejskich m.in.: we Włoszech, w Szwajcarii, we Francji, w Austrii, w Holandii oraz w Polsce. Grupa występuje również z innymi artystami takimi jak: Paddy & the Rats, The Rumjacks, The Mahones, Modena City Ramblers. W 2022 roku zagrała przy boku włoskiego rockowego piosenkarza Vasco Rossiego podczas jego trasy koncertowej. Był to wyjątkowy moment.

W 2023 roku zmieniono  skład zespołu, a nowi członkowie zasilili szeregi grupy. Wokalistą został Giacomo „Jack” Merigo, a perkusistą Federico Fava, zastępując tym samym byłych muzyków: Marco i Mazzu. Obecny skład zespołu to: Giacomo „Jack” Merigo (wokal), Davide Butturini (gitara), Luca Tasin (gitara basowa), Patrizia „Patty” Vaccari (skrzypce), Tommaso „Tommy” Zamboni (akordeon) i Federico Fava (perkusja). 

The Rumpled pracuje teraz nad nowym materiałem studyjnym, który ukaże się w marcu 2024 roku, a potem rozpocznie się następna europejska trasa koncertowa. 

Koncert grupy w klubie Fabryka Kultury „Zgrzyt” w Lublinie został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. To wydarzenie na pewno zostanie zapamiętane przez fanów stylu celtic punk. Wszystkie utwory były pełne dynamiki, co pokazali fani tańczący pod sceną. Poza ponad dwudziestoma kawałkami, które grupa zaprezentowała, pojawiły się też największe przeboje, do których nakręcono teledyski, takie jak: „Wellerman”, „Jig of Death” czy „Time to Go” (zagrany na bis). Nie zabrakło również legendarnej pieśni szantowej „Drunken Sailor”, wykonanej w stylu punkowym. Był to wieczór pełen wrażeń, który dostarczył publiczności niesamowitej muzyki i dobrej energii. 

Następnym razem The Rumpled pojawi się w Lublinie w 2024 roku. Zespół zagra koncert jako support przed występem grupy The O’Reillys and the Paddyhats w sali koncertowej w Studiu im. Budki Suflera (Radio Lublin). Koncerty zaplanowane są na 29 lutego 2024 roku. 

Adam Pasieczny

Sugerowane cytowanie: A. Pasieczny, Koncert The Rumpled w Lublinie, "Pismo Folkowe" 2023, nr 169 (6), s. 37.

 
Skrót artykułu: 

12 listopada 2023 roku grupa The Rumpled zagrała koncert w lubelskim klubie Fabryka Kultury „Zgrzyt”. Był to pierwszy występ zespołu w tym mieście. W tej samej trasie zagrał wcześniej w Rzeszowie i w Dukli (10 i 11 listopada). Jest to druga wizyta tych wykonawców w naszym kraju – w lipcu zagrali w Nowym Sączu i Polańczyku. 

Dział: 

Dodaj komentarz!