Kolorowe Jarmarki

W weekend 26-27 listopada 2016 r. Kolorowe Jarmarki zadbały o wszystkie zmysły zwiedzających. W Lublinie można było znaleźć piękne, ręcznie wykonane przedmioty, spróbować smakołyków z różnych regionów Polski, a także stworzyć własny upominek i poczuć zbliżające się Święta. Festiwal Przedmiotów Pięknych „Kolorowe Jarmarki” i odbywające się w tym samym czasie Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odwiedziło blisko 12 tys. osób. Ręcznie robione bombki, kartki, ozdoby świąteczne, czapki i rękawiczki – na Festiwalu czuć było świąteczno-zimową atmosferę. Nie zabrakło także unikatowych przedmiotów – biżuterii, torebek i koronkowych obrusów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ręcznie robione przytulanki dla dzieci. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Chalk & Chic, powstały stylowe postarzane ramki, zegary w stylu shabby chic oraz zdobione bawełniane torby. Wystarczyły niewielkie nakłady finansowe, pomysł i odrobina zdolności manualnych, aby przygotować niepowtarzalny prezent dla najbliższych.
Na Kolorowych Jarmarkach pojawili się producenci certyfikowanej żywności – serów, wędlin, chlebów, wyrobów cukierniczych, nalewek, olejów i miodów. Nie zabrakło producentów z Podhala, którzy dzielili się z lubelską widownią swoim doświadczeniem i zachęcali do zakupu zdrowych produktów. „Żywność wytwarzana metodą tradycyjną gwarantuje niepowtarzalną wartość i jakość oraz doskonale nadaje się do promocji turystycznej” – podkreślają wytwórcy.
Ponad 120 różnych piw, 20 premier, 28 małych rzemieślniczych browarów z Polski i zagranicy – w tym samym czasie odbyły się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. „Druga edycja okazała się jeszcze większym sukcesem niż ubiegłoroczna. Pokazaliśmy, że w Lublinie chce się pić dobre piwo i nie odstajemy od innych regionów Polski” – mówi Jakub Kafel, kierownik projektu.
Festiwal Kolorowe Jarmarki był idealnym miejscem na pierwsze mikołajkowo-bożonarodzeniowe zakupy, spróbowanie ciekawych smaków, wybranie oryginalnych dodatków i „pokolorowanie szarego listopada”. „Kolorowe Jarmarki wprowadziły wszystkich w świąteczny i bardzo przyjemny nastrój. Za sprawą ludzi, którzy wzięli udział w wydarzeniu, było kolorowo, twórczo i smacznie. Dziękujemy za tworzenie razem z nami Festiwalu i już zapraszamy za rok” – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik Festiwalu.

Materiały Targów Lublin

Skrót artykułu: 

W weekend 26-27 listopada 2016 r. Kolorowe Jarmarki zadbały o wszystkie zmysły zwiedzających. W Lublinie można było znaleźć piękne, ręcznie wykonane przedmioty, spróbować smakołyków z różnych regionów Polski, a także stworzyć własny upominek i poczuć zbliżające się Święta. Festiwal Przedmiotów Pięknych „Kolorowe Jarmarki” i odbywające się w tym samym czasie Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odwiedziło blisko 12 tys. osób.

Fot. tyt. Kolorowe Jarmarki

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!