Karpaty Magiczne

"Dënega"

Z popiołów grupy Atman powstał „Projekt Karpaty Magiczne”, założony w 1998 przez Marka Styczyńskiego (twórca i lider Atmana) i Annę Nacher (znaną zarówno ze swojej współpracy z Atmanem, jak i projektów solowych). Wspólnie nagrali kilka płyt. Są też autorami muzyki do wielu filmów dokumentalnych wyprodukowanych dla Telewizji Polskiej, organizują warsztaty, które łączą sztukę, muzykę oraz teatr i są zarazem źródłem głębokiego kontaktu z energią i twórczą siłą przyrody.

Skomponowali również i nagrali specjalny materiał, który wydano jako album promocyjny dla programu badawczego mającego na celu przywrócenie populacji fok w Bałtyku. Powstały w ramach sesji zorganizowanej wspólnie z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu wg koncepcji dra Krzysztofa Skóry ze Stacji morskiej UG. Zasilają fundusze programu reintrodukcji foki szarej, prowadzonego przez Stację Morską UG w Helu. W nagraniach wzięły udział: i reszta foczego stada z fokarium w Helu. Na płycie znalazły się głosy fok (między innymi Undy, Balbiny) i innych zwierząt morskich nagrane przez autorów w czasie badania wybrzeża Bałtyku.

Karpaty Magiczne nad Bałtykiem. Morskie pejzaże utkane z baśniowych harmonii instrumentów akustycznych (cymbały chińskie, fortepian, miniharmonium, gitara, instrumenty pasterskie, klarnet), hipnotycznych muśnięć basu i podskórnej elektroniki. A gdzieś w tle niedalekim odgłosy morza i foczej załogi z Półwyspu Helskiego. Tudzież Anine wokalizy. To już nie Karpaty, a Bałtyk Magiczny prawdziwie. Obuhem!!!

Wydawca:
Obuh Records
P.O. Box 338
20-950 Lublin
e-mail: obuszek@yahoo.com
Skrót artykułu: Z popiołów grupy Atman powstał „Projekt Karpaty Magiczne”, założony w 1998 przez Marka Styczyńskiego (twórca i lider Atmana) i Annę Nacher (znaną zarówno ze swojej współpracy z Atmanem, jak i projektów solowych). Wspólnie nagrali kilka płyt. Są też autorami muzyki do wielu filmów dokumentalnych wyprodukowanych dla Telewizji Polskiej, organizują warsztaty, które łączą sztukę, muzykę oraz teatr i są zarazem źródłem głębokiego kontaktu z energią i twórczą siłą przyrody.

Dodaj komentarz!