Kapela ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy

Kapela powstała w styczniu 1995 na inauguracji obchodów 600-lecia wsi Trzcinica. Tam dała swój pierwszy koncert. Od początku swojego istnienia w Kapeli Trzcinicoki grają trzy pokolenia muzykantów, prezentując tradycyjne melodie oraz przyśpiewki z okolic Jasła i Pogórza. Kapela bierze udział m.in.: w festiwalach, konkursach, przeglądach, obrzędach, imprezach folklorystycznych. Wychowała młode pokolenie muzykantów, które w chwili obecnej stanowi trzon zespołu.

Trzymając się ściśle dawnego muzykowania, Kapela Trzcinicoki w krótkim czasie dorobiła się znacznych osiągnięć w kraju oraz za granicą. Ich największe osiągnięcia to: "BASZTA" na 41. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2007, I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach w 2002, Zespół nie tylko koncertuje. Dużo satysfakcji daje muzykom praca z młodzieżą, która odtwarza i dokumentuje dawne zwyczaje i obrzędy naszego regionu. Liczne nagrania w radiu i telewizji dopełniają sukcesów kapeli, która pozyskała do zespołu nowych amatorów muzykowania.


Muzycy:
Eugeniusz Kopera - skrzypce prym
Ewa Farej - skrzypce sekund
Andrzej Jędryczka - cymbały
Damian Pis - basy (Leopold Kluska)
Roman Kapanowski - fujarka

10.12.2010, godz. 19.00. wstęp wolny
Skrót artykułu: 

Kapela powstała w styczniu 1995 na inauguracji obchodów 600-lecia wsi Trzcinica. Tam dała swój pierwszy koncert. Od początku swojego istnienia w Kapeli Trzcinicoki grają trzy pokolenia muzykantów, prezentując tradycyjne melodie oraz przyśpiewki z okolic Jasła i Pogórza.

Dodaj komentarz!