Jazgot

„Święta z jazgotem”

Góralom bliżej z gór do nieba - może dlatego częściej i chętniej sięgają spraw boskich, a kolędowanie nie jest dla nich pustą tradycją. Zespół JazGot: Jan Trebunia-Tutka, Andrzej Jarząbek, Robert Czech i Andrzej Polak są właśnie takimi prawdziwymi góralami, którzy, jeśli mają coś do powiedzenia, to grają i śpiewają (skrzypce są w górach jednym z najbardziej oczywistych środków służących komunikacji). Ich muzyka jest ognista, przyprawiona inspiracjami, jest dowodem na to, że bierze się prosto z serca (ognista też może dlatego, że z gór bliżej jest do Budapesztu, niż do Warszawy).

"Święta z JazGotem" to zbiór pastorałek, czyli utworów, w których treści biblijne wzbogacone są wątkami obyczajowymi i osobistymi refleksjami. Autorami tych refleksji są Mirosław Kowalik, (który zajął się również produkcją płyty), Jan Trebunia-Tutka i Izabela Domańska-Kowalik. Muzykę skomponowali Mirosław Kowalik, Andrzej Jarząbek oraz Jan Trebunia-Tutka. Na świątecznym albumie znaleźli się również inni goście muzyczni: Anna Trebunia-Wyrostek i Eugeniu Didic. Nie sposób przecenić roli realizatora - Wojciecha Przybylskiego.

To płyta, z którą można usiąść do stołu wigilijnego: uda się z nią zaśpiewać, zatańczyć; nie uda się jej zapomnieć.

Skrót artykułu: 

Góralom bliżej z gór do nieba - może dlatego częściej i chętniej sięgają spraw boskich, a kolędowanie nie jest dla nich pustą tradycją. Zespół JazGot: Jan Trebunia-Tutka, Andrzej Jarząbek, Robert Czech i Andrzej Polak są właśnie takimi prawdziwymi góralami, którzy, jeśli mają coś do powiedzenia, to grają i śpiewają.

Dodaj komentarz!