Iwan Kirczuk (Иван Кирчук)

"Awtobany i mieniestreli (Автобаны и менестрели) "

Książka "Awtobany i mieniestreli" (czyli "Autostrady i minstrele") Iwana Kirczuka - lidera dobrze już w Polsce znanej białoruskiej grupy Ethno Trio Troitsa - ukazała się w Mińsku pod koniec 2009 roku. To swoisty "dziennik podróży", zawierający wrażenia z niezliczonych wyjazdów koncertowych (Holandia, Węgry, Słowenia, Ukraina, Niemcy...).

Wspomnienia dotyczą lat 1997-2007, choć we wprowadzeniu autor sięga pamięcią do 1975 roku, kiedy po raz pierwszy wyjechał na ekspedycję etnograficzną w okolice Lidy. Wtedy wszystko się zaczęło...

Czytelnik odnajdzie tutaj i polskie akcenty, choćby: 1998 - "Mikołajki Folkowe" w Lublinie, 2002 - Spotkania Folkowe "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze, 2005 - Festiwal Folkowy EBU w Gdańsku. Całości dopełniają fotografie, wiersze oraz dysko- i wideografia.


Dystrybucja:
www.troitsa.net
Skrót artykułu: Książka "Awtobany i mieniestreli" (czyli "Autostrady i minstrele") Iwana Kirczuka - lidera dobrze już w Polsce znanej białoruskiej grupy Ethno Trio Troitsa - ukazała się w Mińsku pod koniec 2009 roku. To swoisty "dziennik podróży", zawierający wrażenia z niezliczonych wyjazdów koncertowych (Holandia, Węgry, Słowenia, Ukraina, Niemcy...).
Autor: 

Dodaj komentarz!