In Crudo

"Spod niebieskiej góry - muzyka tradycyjna z Roztocza"

Obszerny wybór muzyki tradycyjnej lubelskiego Roztocza Zachodniego, zwłaszcza ze styku mikroregionów biłgorajskiego i janowskiego (Kocudza, Zdzisławice, Dzwola, Władysławów, Łukowa, Chrzanów, Gródki, Zaporze, Zdziłowice, Majorat i Wólka Ratajska), na który składa się 38 nagrań śpiewu i muzyki instrumentalnej w wykonaniu najwybitniejszych artystów wiejskich regionu oraz ich uczniów. Oryginalnym pomysłem jest wplecenie wypowiedzi własnej jednego ze skrzypków. Słuchamy zatem muzyki Roztocza nie tylko w polu wrażeń dźwiękowych, ale i pojęć, słów, które przylegają do środowiska ludowych artystów - tak rekomenduje wydawnictwo prof. Piotr Dahlig.

Nagrania zostały dokonane w latach 1993-2007, pochodzą z archiwum Domu Tańca w Warszawie oraz prywatnego archiwum Remigiusza Mazura-Hanaja.


Dystrybucja:
incrudo@vp.pl
www.etno.serpent.pl
www.folk.pl
Skrót artykułu: Obszerny wybór muzyki tradycyjnej lubelskiego Roztocza Zachodniego, zwłaszcza ze styku mikroregionów biłgorajskiego i janowskiego (Kocudza, Zdzisławice, Dzwola, Władysławów, Łukowa, Chrzanów, Gródki, Zaporze, Zdziłowice, Majorat i Wólka Ratajska), na który składa się 38 nagrań śpiewu i muzyki instrumentalnej w wykonaniu najwybitniejszych artystów wiejskich regionu oraz ich uczniów.

Dodaj komentarz!