Hoboud

"Wskrzeszenie Hobouda

Potrzeba poznania swych korzeni oraz historii terenów Warmii i Mazur sprawiły, że zaczęliśmy szukać... i w starych, zapisywanych w XIX wieku pieśniach odnaleźliśmy Hobouda (złośliwego skrzata) - mówią autorzy tego muzycznego projektu, Maria i Marcin Rumińscy.
Okazało się, że pieśni nietrudno było znaleźć, równie łatwo skompletowano zespół złożony z wszechstronnych muzyków. Dzięki nim warstwa muzyczna brzmi współcześnie, folk-rockowo. Większy problem stanowiła gwara, która była bardzo trudna do odtworzenia. Z pomocą pospieszył rodowity Warmiak, wychowany w tradycyjnym domu - Edward Cyfus. On to, prócz przekładu tekstów literackich na gwarę, podjął się "poziedywania gyszychtów", czyli opowiadania baśni i przedstawiania historyjek, które są swoistym wprowadzeniem do nagranych utworów.
Dystrybucja:
Rockers Publishing, ul. Powstańców Śląskich 20/22, 53-333 Wrocław
Skrót artykułu: Potrzeba poznania swych korzeni oraz historii terenów Warmii i Mazur sprawiły, że zaczęliśmy szukać... i w starych, zapisywanych w XIX wieku pieśniach odnaleźliśmy Hobouda (złośliwego skrzata) - mówią autorzy tego muzycznego projektu, Maria i Marcin Rumińscy.

Dodaj komentarz!